Przejdź do głównej zawartości

Szwedzkie romanse
Po praktycznie całym dniu spędzonym w pracy, bieganiu tam i spowrotem skonana padłam na łózko, odpaliłam laptopa i na chybił trafił wyszukałam film na dzisiejszy wieczór.
Padlo na dzielo Alexandra - Therese Keining z 2011 roku.
"Kyss Mig" to historia o Mii. Szczęśliwie zakochana, spełniona zawodowo  i świeżo zaręczona wyrusza na przyjecie zaręczynowe swojego ojca, gdzie poznaje Fride, córkę swej przyszłej macochy.
Poczałkowa niechęć miedzy dziewczynami przeradza się w namiętne uczucie.
Mia jest zagubiona, sceptyczna, sama nie wie w końcu co jest słuszne i czy jest lesbijka czy po prostu biseksualna, w koncu niedługo ma wyjść za mąż po siedmioletnim związku. Z jednej strony zakochuje się w Fridzie z wzajemnością a z drugiej boi się zrobić ten krok na przód...w sumie to raczej skok na głęboką wodę.
Co pomyślą inni? Czy aby na pewno jestem normalna?
Pytania ktore zadaje sobie kazdy z nas gdy cos idzie nie tak jak bylo w planach.
Przepiękna historia miłosna o poszukiwaniu szczęścia na wlasna rękę, odnalezieniu siebie, o tolerancji.
Ambitne skandynawskie kino po raz kolejny mnie zachwyciło.


Blacque M.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…