Przejdź do głównej zawartości

Poszukiwania zaginionej części Central Parku

Co roku kiedy zostają ogłoszone ostateczne nominacje do Oskarów, Blacque M. czyli ja, wybiera się w podróż po najrozmaitszych portalach, by przed ogłoszeniem wyników być  z tymi kandydatami na "Ty".
"Strasznie głośno, niesamowicie blisko" miałam okazję obejrzeć pod koniec stycznia tego roku. Kiedy w poszukiwaniu innych opinii na temat tego dzieła Stephena Daldry natknęłam się na datę polskiej premiery aż mnie zamurowało. 22 czerwca ! a historia Oskara Schella krąży w sieci już ok kilku miesięcy.
Czasami jestem naprawdę ciekawa co kieruje dystrybutorami by datę premiery w danym kraju ogłaszać z takim olbrzymim odstępem od jego autentycznej premiery.

Książki Nicka Hornby nie miałam okazji jeszcze niestety przeczytać, a wtedy miałabym dobre porownanie książka - film.

"Strasznie głośno , niesamowicie blisko' to historia dziesięcioletniego utalentowanego Oskara cierpiącego na autyzm. Przed swoja śmiercią jego ojciec pozostawia mu zadanie do wykonania : odnaleźć zaginiona cześć nowojorskiego Central Parku. Oskar jest tak zdeterminowany by zostać odkrywca ze mimo swoich lęków postanawia stawić czoła temu wyzwaniu, pomaga mu w tym jego niemy dziadek. Tym samym stara się również zagłuszyć poczucie winy, kiedy 11. Września 2001 roku nie odebrał telefony swego ojca..

Bardzo zgrabna realizacja, genialni aktorzy, ścieżka dźwiękowa i same zakończenie fabuły.

O relacji syn - ojciec.
Tęsknocie.
Marzeniach.
Dążeniu do celu.

Mimo iż ten film nie zdobył Oskara za najlepszy film  warto go zobaczyć. Naprawdę dobre kino.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…