Przejdź do głównej zawartości

Poszukiwania zaginionej części Central Parku

Co roku kiedy zostają ogłoszone ostateczne nominacje do Oskarów, Blacque M. czyli ja, wybiera się w podróż po najrozmaitszych portalach, by przed ogłoszeniem wyników być  z tymi kandydatami na "Ty".
"Strasznie głośno, niesamowicie blisko" miałam okazję obejrzeć pod koniec stycznia tego roku. Kiedy w poszukiwaniu innych opinii na temat tego dzieła Stephena Daldry natknęłam się na datę polskiej premiery aż mnie zamurowało. 22 czerwca ! a historia Oskara Schella krąży w sieci już ok kilku miesięcy.
Czasami jestem naprawdę ciekawa co kieruje dystrybutorami by datę premiery w danym kraju ogłaszać z takim olbrzymim odstępem od jego autentycznej premiery.

Książki Nicka Hornby nie miałam okazji jeszcze niestety przeczytać, a wtedy miałabym dobre porownanie książka - film.

"Strasznie głośno , niesamowicie blisko' to historia dziesięcioletniego utalentowanego Oskara cierpiącego na autyzm. Przed swoja śmiercią jego ojciec pozostawia mu zadanie do wykonania : odnaleźć zaginiona cześć nowojorskiego Central Parku. Oskar jest tak zdeterminowany by zostać odkrywca ze mimo swoich lęków postanawia stawić czoła temu wyzwaniu, pomaga mu w tym jego niemy dziadek. Tym samym stara się również zagłuszyć poczucie winy, kiedy 11. Września 2001 roku nie odebrał telefony swego ojca..

Bardzo zgrabna realizacja, genialni aktorzy, ścieżka dźwiękowa i same zakończenie fabuły.

O relacji syn - ojciec.
Tęsknocie.
Marzeniach.
Dążeniu do celu.

Mimo iż ten film nie zdobył Oskara za najlepszy film  warto go zobaczyć. Naprawdę dobre kino.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…