Przejdź do głównej zawartości

good Girl Gonne BadWielka Brytania to Ul bogaty w różnorodność narodową, kulturalną, moralną. Jednakże jak to od czasu do czasu bywa, nawet pszczoły zaczynają ze sobą walczyć.
W latach '60tych Modds kontra Rockers a obecnie gang X kontra gang Y.
"Sket" to brytyjski dramat autorstwa Nirpal Bhogal o 15letniej  Kayli, której siostra zostaje brutalnie zabita na ulicy, żądna zemsty nastolatka przyłącza się do lokalnego gangu dziewcząt i rozpoczyna polowanie na swoja ofiarę.
Wydawać by się mogło, ze będzie z tego wspaniały film - ciekawa fabuła, świetna oprawa muzyczna.
Jaka byłam zaskoczona kiedy okazało się ze potencjał tego dramatu nie został w pełni wykorzystany.
Nic się tam nie klei, miałam wrażenie ze więcej pracy zostało włożone w samo pisanie scenariusza aniżeli w produkcję. Problem przemocy i braku przykładów do naśladowania w społeczeństwie został tylko muśnięty, brak jakichkolwiek prób analiz czy srormulowania przesłania. Tym razem Brytyjczycy zawiedli.
'Sket' zdecydowanie potrzebuje duszy, ktoś chętny na sprzedaż swojej ?

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro