Przejdź do głównej zawartości

good Girl Gonne BadWielka Brytania to Ul bogaty w różnorodność narodową, kulturalną, moralną. Jednakże jak to od czasu do czasu bywa, nawet pszczoły zaczynają ze sobą walczyć.
W latach '60tych Modds kontra Rockers a obecnie gang X kontra gang Y.
"Sket" to brytyjski dramat autorstwa Nirpal Bhogal o 15letniej  Kayli, której siostra zostaje brutalnie zabita na ulicy, żądna zemsty nastolatka przyłącza się do lokalnego gangu dziewcząt i rozpoczyna polowanie na swoja ofiarę.
Wydawać by się mogło, ze będzie z tego wspaniały film - ciekawa fabuła, świetna oprawa muzyczna.
Jaka byłam zaskoczona kiedy okazało się ze potencjał tego dramatu nie został w pełni wykorzystany.
Nic się tam nie klei, miałam wrażenie ze więcej pracy zostało włożone w samo pisanie scenariusza aniżeli w produkcję. Problem przemocy i braku przykładów do naśladowania w społeczeństwie został tylko muśnięty, brak jakichkolwiek prób analiz czy srormulowania przesłania. Tym razem Brytyjczycy zawiedli.
'Sket' zdecydowanie potrzebuje duszy, ktoś chętny na sprzedaż swojej ?

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…