Przejdź do głównej zawartości

Odnaleźć siebie


Tytułowy Larry to człowiek dobrego serca, uczynny, pilny jednakże bez wyższego wykształcenia co jest domniemanym powodem jego zwolnienia.
Brah stałego dochodu, kredyt który wymaga spłaty, brak drugiej polówki. Nie jeden by się załamał, ale nie Larry. Kiedy szok minął zaczął szukać pracy, a nawet posunął się o krok dalej - zapisał się na uczelnie by w końcu zdobyć jakikolwiek dyplom a la zabezpieczenie na przyszłość.
Powiew świeżości zamiast monotonii, nowe hobby, przyjaciele, i feel good dururururu.
Film w reżyserii samego Toma Hanksa jest lekki, bezstresowy, wszystko jest tam pięknie ładnie,w przeciwieństwie do realnego życia.
 Nie jest to kino wysokich lotów, a jednak niesie ze sobą przesłanie,że nigdy nie jest za późno na zmiany, na nowy początek. Czasami należy zrobić tylko ten jeden krok w przód by wszystko zmienić na lepsze, albo i nie, no ale to już od nas samych zależy czy tego chcemy czy nie.
Generalnie, przyjemny filmik na leniwy wieczór.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…