Przejdź do głównej zawartości

Niektóre drzwi lepiej jest pozostawić zamknięte

Tak samo jak czasem lepiej jest co niektore filmy pozostawic nietkniete.
Znow diabelek podszeptal mi do ucha by skierowac sie do dzialu 'Horror' w wypozyczalni ktora juz na mnie zbila koksy, tym razem wybor padl na "Paranormal Xpercience".
Grupka studentow psychiatrii zamiast egzaminow zglasza sie na ochotnika w eksperymencie- wyprawie majacej na celu obalanie mitu o zyciu pozaziemskim. Przyszli lekarze wybieraja sie wiec do opuszczonej gorniczej wioski, robia rozeznanie i na ich nieszczescie otwieraja pewne drzwi, za ktorymi byl wieziony szalony doktorek. Od tego momentu zaczynaja sie dziac dziwne rzeczy i mlodzi juz zami nie wiedza co jest prawdziwe a co wymyslem. Wkrotce zaczynaja ginac jeden po drugim. Czy morderca to duch czy po prostu chora na schizofrenie mloda dziewczyna po traumatycznych przezyciach?
Hiszpanski film grozy rezyserii Sergii Vizcaino okazal sie kompletnym rozczarowaniem.
Nie dosyc ze temat nieco oklepany to itak wlozylam dvd do odtwarzacza i przycisnelam 'play'.
1, 3 H slabych dialogow, efektow nie specialnych , amatorskiej gry aktorskiej.
Jednyny mini plus moge mu dac za koncowke, nieco zaskakujaca.
Tak wiec, ogladanie na wlasne ryzyko.
hiszpanskie kino jest swiatne tylko ten jeden film im nei wyszedl...a moze jest takich wiecej? Niedlugo zaczne poszukiwania.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…