Przejdź do głównej zawartości

Internet is such a bitch


Wraz z biegiem lat technologia brnie do przodu. Laptopy sa coraz to ciensze, lzejsze, mniejsze. Telefony maja klawiature dotykowa, laserowa, w sumie maja tyle gazetow ze mozna by sie zastanawiac czy aby napewno sluza do dzwonienia, czy tylko dla szpanu.A potem niczym Gollum z "Wladcy Pierscieni" ludzie sie do takich 'cudeniek' przyklejaja i swiata pozatym nie widza.Sadze za kazdy z nas zna przynajmneij jedna osobe ktora bez internetu zginela by marnie bo ja 'Bog opuscil'.
Swiat sie zmienia, to fakt.
Nowe rzeczy, nowe zawody, nowe choroby, przestepstwa.
Cyber przemoc.
Bedac 'online' mozemy wcielic sie w dowolna postac, upiekszac nasze zycie, atakowac kogos, robic nadzieje a potem sie znecac emocjonalnie.
"Nie bierz tego do siebie" blablabla te slowa bardzo czesto slysza osoby atakowane, ale ci 'pocieszyciele' nie wiedza jak to jest byc oczernianym, trafianym w te najczulsze punkty. Zwlaszcza nastolatkowie.
Uciakaja od tych problemow popelniajac samobojstwo. Wtedy kazdy chwyta sie za glowe i biadoli 'co sie dzieje, co sie dzieje'. Ale przykto mi, it's too late.
Madrym jest sie dopiero po szkodzie, to wtedy rodzina poszkodowanego, inne ofiary internetu zaczynaja dzialac.Zablokowanie atakujacego, wniosek o stworzenie nowego przepisu na podstawie ktorego znecanie sie online bylo by karalne.
Charles Biname stworzyl madry edukacyjny film, ma on coprawda pare niedociagniec (gra aktorska) ale przycimiewa to moral jaki z tego dziela wynika.
Powinien to widziec kazdy, ktory duzo czasu spedza w sieci, zwlaszcza na portalach spolecznosciowych. Problem cyber przemocy nie dotyczy tylko wrazliwych nastolatkow....

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…