Przejdź do głównej zawartości

Nie możemy tu byćMłodzi i żądni przygód amerykanie nie radują się samym podróżowaniem po Europie, szukają 'kopa' i go dostają. Uri to 'napakowany' przewodnik turystyki ekstremalnej. Samo jego 'biuro podróży' nie wygląda przyjaźnie, ale obietnica przeżycia żwawej przygody na Ukrainie jest tak fascynująca, że nie sposób ją przepuścić.
I tak szóstka turystów ląduję w 'moro' vanie który zmierza do Czarnobylu, a konkretnie do 'miasta widmo' Prypeć, niegdyś zamieszkałe przez pracowników reaktora i ich rodziny, a teraz mroczne i opuszczone.
Tam spotykają martwe zębate rybki, miśka,który upodobał sobie jedno z mieszkań, psy-wilki oraz ludzi-nie ludzi.
Po śmiechach, chichrach wycieczka zaczyna się im coraz mniej podobać. Z turystów zmieniają się rozbitków walczących o przeżycie na tej chorej mrocznej ziemi.
Oczywiście jak na współczesny amerykański horror przystało nie ma happy endu.

Podsumowując : scenariusz ciekawy, ale jego potencjał nie został należycie wykorzystany.
Gra aktorska marna. Jest parę kwestii które pojawiały się na kilka sekund by potem zniknąć w krzykach, piskach i wołaniach o pomoc, która nigdy nie nadejdzie.
Amerykanów znów poniosło i forma przerosła treść filmu do tego stopnia, że można by się zastanawiać, czy tam w ogóle jakaś treść jest ?

A miał być to dobry film. A wyszło jak wyszło.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…