Przejdź do głównej zawartości

Cichy dom i gość specjalnyPiękny dom w środku lasu.
Dla jednych marzenie, dla innych koszmar.
Sarah (Elizabeth Olsen) wraz ze swoim ojcem i wujkiem posiada taki wakacyjny domek.
Miała być tam tylko kilka dni, by zabrać swoje rzeczy i przygotować budynek na sprzedaż.
I tak też było, ale żeby nie było za nudno coś oczywiście musiało pójść nie tak.
Chatka została wcześniej obrabowana, wszystkie szyby wybite, brak prądu, dziurawe ściany. 
Dzieło wandali.
Prócz rzeczy do zabrania jest tam jeszcze coś. Coś mrocznego.


"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie..?"


Ostatecznie wychodzi na to, że to wszystko co się działo w tych mrocznych pomieszczeniach to jej imaginacja, a ona sama jest tą złą. W dzieciństwie maltretowana/ molestowana, teraz się mści, nieświadomie. 


Nie jestem w stanie opisać "The silent house" od początku do końca, po 30stej minucie zaczęłam przeskakiwać przez poszczególne sceny. Film jest koszmarny, w złym tego słowa znaczeniu. Jedynym plusem jest gra siostry Olsen, niestety jej kunszt zanika w komercjalnym bełkocie tej podróbki horroru.


Blacque M.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…