Przejdź do głównej zawartości

Teoretycznie rybki nie przeżyją na pustyniKażdy z nas ma jakieś marzenia, normalne i takie nieco 'zakręcone'.
Arabski szejk marzy o tym by na pustyni stworzyć środowisko przyjazna dla łososi, by okoliczni mieszkańcy mogli je łowić i zacząć rozwijać rolnictwo i hodowlę. Życie na gorącym odludziu było by wtedy łatwiejsze.
Projekt ten jest szalony ale 'teoretycznie' wykonalny.
Po protestach, achach o ochach urzędnik państwowy Fred (Ewan Mcgregor) zgadza się pomóc temu 'stukniętemu' szejkowi.
Oczywiście "Połów szczęścia w Jemenie" nie mógłby istnieć bez pięknej pani asystent (Emily Blunt).
Są wzloty i są upadki oraz jest happy end.
Produkcja Lasse'a Hallstrom'a to historia o tym, by zawsze walczyć o swoje marzenia, do końca i aż do skutku. O tym jak 'szkiełko i oko' po jakimś czasie zastępuje wiara.I o tym jak nadużywane jest słowo 'teoretycznie".
Nieudolnie przetłumaczony tytuł to całkiem milutki film, bez rewelacji bo jednak mimo świetnej obsady aktorskiej zabrakło mi tam czegoś,co mogło  by sprawić że zapamiętałabym go na dłużej.

Morał : Don'e ever give up your dreams.

Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
Widzę, że McGregor idzie coraz bardziej w stronę filmów mniej komercyjnych (a może mi się tylko wydaje). Tytuł kojarzę, ale wydaje mi się jakiś dziwaczny;p
Blacque M. pisze…
tytuł został nieudolnie przetłumaczony...jak zwykle :P
ale McGregor...cóż to też ludź i się starzeje, a każdy aktorzyna musi z czegoś żyć :P

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…