Przejdź do głównej zawartości

Let's play the game

Glowny bohater jest zamkniety w drewnianej skrzyni zagrzebanej pod ziemia. Kojarzycie?
Tak to element bardzo dobrego filmu pt "Pogrzebany".
Timothy Mannion sie nim rowniej zainspirowal tworzac "Brake".
Agent Secret Service znajduje sie w potrzasku z zegarem ktory odmierza czas. Porywacze allias Terrorysci chce od niego pewnej informacji, gdzie jest Ruletka? Nie nie nie taka do hazardu, ale to miejsce bunkru w ktorym ma sie schronic prezydentw razie zagrozenia.
Jeremy ma do dyspozycji radio, przez ktore komunikuje sie z ludzmi z zewnatrz oraz w pozniejszym czasie zyskuje rowniez komorke. Szantaz emocjonalny "zabije twoja zone" etc nie dziala na tego twardziela.
Zlorzyl przysiege wiec milczy, mimo wszystko, ma stracic zycie ale itak a ni mru mru.
Przykladny, dzielny agent.
"Brake" nie brakuje akcji i dramatyzmu, jednakze jest bardziej złożony niz "Pogrzebany".
Nie za bardzo wiem co napisac, zeby nie bylo ze pisze spoilery ! :]
Ale dawno nie widzialam tak dobrego filmu akcji, naprawde warto, a to zakonczenie...
Palce lizac ups, przepraszam, mialam na mysli nacieszyc oczeta.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…