Przejdź do głównej zawartości

"Playback" chce być jak "The Ring"....

...a jest ku temu tak blisko jak Biegun Północny ma się do Bieguna Południowego.
Pomimo usilnych prób stworzenia dobrego horroru, Michael A. Nickless zawiódł za kamerą, scenariusz przez niego napisany był bez zarzutu,ale ta kiepska realizacja.... Jedyny plus tego filmu to ścieżka dźwiękowa.

W 1994 roku w pewnej amerykańskiej mieścinie dochodzi do tragedii, młody chłopak tak o morduje cala swoja rodzina zastępcza, 15 lat później grupa nastolatków natyka się na te przeklęte taśmy, tym samym uwalniając złowrogiego ducha mającego być samym diabłem. Rozpoczynają się zabójstwa, mające na celu skradanie dusz i tym samym odnalezienie swego dziedzica i przekazanie mu tego "daru". Po prostu połóż dłoń na ekranie i wysysaj życie z innych. Proste.

Fabula nieco przypomina "The Ring" i tylko do tego się te podobieństwa ograniczają. Porównywanie tych filmów powinno być zabronione, Samanta może sie zdenerwować, a tego nikt sobie nie życzy. Prawda ?


Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…