Przejdź do głównej zawartości

"Playback" chce być jak "The Ring"....

...a jest ku temu tak blisko jak Biegun Północny ma się do Bieguna Południowego.
Pomimo usilnych prób stworzenia dobrego horroru, Michael A. Nickless zawiódł za kamerą, scenariusz przez niego napisany był bez zarzutu,ale ta kiepska realizacja.... Jedyny plus tego filmu to ścieżka dźwiękowa.

W 1994 roku w pewnej amerykańskiej mieścinie dochodzi do tragedii, młody chłopak tak o morduje cala swoja rodzina zastępcza, 15 lat później grupa nastolatków natyka się na te przeklęte taśmy, tym samym uwalniając złowrogiego ducha mającego być samym diabłem. Rozpoczynają się zabójstwa, mające na celu skradanie dusz i tym samym odnalezienie swego dziedzica i przekazanie mu tego "daru". Po prostu połóż dłoń na ekranie i wysysaj życie z innych. Proste.

Fabula nieco przypomina "The Ring" i tylko do tego się te podobieństwa ograniczają. Porównywanie tych filmów powinno być zabronione, Samanta może sie zdenerwować, a tego nikt sobie nie życzy. Prawda ?


Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro