Przejdź do głównej zawartości

Nastoletnie przysięgi


"I Melt With You" to "Hangover" w wersji dla doroslych i lubiacych nieco ciezsze filmy.
4 przyjaciol spotyka sie co roku by wspolnie poszalec, tym razem wypada rowniez ich 25ta rocznica po zlozeniu pewnej przysiegi. Jako nastolatkowie mieli inne wyobrazenie o swoim zyciu - mieli marzenia i cele, a teraz jako 44latkowie stoja w martwym punktcie, uwiezieni z malpka na grzbiecie.
Pozornie szczesliwi a jednak blizej im do Wertera Goethego anizeli do Gandhi.
Sex, drug's & rock'n'roll towarzysza widzowi w pierwszej godzinie filmo, pozniej dochodzi do tragedii i nie jest to juz taki zabawny tydzien jaki zaplanowali.
Dzielo Marka Pellingtona dysponuje swietnym scenariuszem, gra aktorska oraz alternatywna muzyka.
Niczym antyczny dramat - kamera i akcja, dzieje sie i dzieje, punkt kulminacyjny, spadek akcji, moc wrazen - tragedia.
Film pod kazdym wzgledem warty uwagi, sklania do zastanowienia sie nad samym soba, co ja robie?, do czego dążę ? czy jestem szczęśliwa ?
Nie zawsze idzie wg planow, ale mimo problemow i parcia pod gorke nalezy sobie pozostac wiernym i dzialac wg swego wlasnego 'moralnego kodeksu' inaczej bedzie zle, czasem bardzo zle, jak z Ronem, Richardem, Jonathanem oraz Timem.
A wiec carpe diem ( z rozsadkiem)  i do przodu.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…