Przejdź do głównej zawartości

Nastoletnie przysięgi


"I Melt With You" to "Hangover" w wersji dla doroslych i lubiacych nieco ciezsze filmy.
4 przyjaciol spotyka sie co roku by wspolnie poszalec, tym razem wypada rowniez ich 25ta rocznica po zlozeniu pewnej przysiegi. Jako nastolatkowie mieli inne wyobrazenie o swoim zyciu - mieli marzenia i cele, a teraz jako 44latkowie stoja w martwym punktcie, uwiezieni z malpka na grzbiecie.
Pozornie szczesliwi a jednak blizej im do Wertera Goethego anizeli do Gandhi.
Sex, drug's & rock'n'roll towarzysza widzowi w pierwszej godzinie filmo, pozniej dochodzi do tragedii i nie jest to juz taki zabawny tydzien jaki zaplanowali.
Dzielo Marka Pellingtona dysponuje swietnym scenariuszem, gra aktorska oraz alternatywna muzyka.
Niczym antyczny dramat - kamera i akcja, dzieje sie i dzieje, punkt kulminacyjny, spadek akcji, moc wrazen - tragedia.
Film pod kazdym wzgledem warty uwagi, sklania do zastanowienia sie nad samym soba, co ja robie?, do czego dążę ? czy jestem szczęśliwa ?
Nie zawsze idzie wg planow, ale mimo problemow i parcia pod gorke nalezy sobie pozostac wiernym i dzialac wg swego wlasnego 'moralnego kodeksu' inaczej bedzie zle, czasem bardzo zle, jak z Ronem, Richardem, Jonathanem oraz Timem.
A wiec carpe diem ( z rozsadkiem)  i do przodu.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…