Przejdź do głównej zawartości

Śnieżka na wesołoSerial "Once upon a time" zapoczątkował boom na ekranizacje baśni.
W marcu tego roku swoja premierę świętowała "Królewna Śnieżka" z Lily Collins oraz Julią Roberts.
Klasyczną baśń o lustereczku, zatrutym jabłku i pocałunku prawdziwej miłości zna każdy z nas. Jednak jak na   amerykanów przystało, Melissa Wallack oraz Jason Keller stworzyli scenariusz, dla którego oryginał był tylko inspiracją.
Królewna Śnieżka z niewinnej cnotki zmienia się w waleczna i niczym Robin Hood broniąca praw ubogich poddanych... cnotkę. Krasnoludki nie pracują w kopalni, ale w lesie jako 'bandyci' na szczudłach. Lustereczko to blade odbicie samej Królowej, która swoja drogą lubuje się w 'robaczych' zabiegach upiększających, grze w statki oraz posiada poczucie humoru.
Julia Roberts jako "zła" macocha sprawdza się znakomicie, Lily Collins wreszcie miała szanse się wykazać i nei zawiodła, nei tylko urodą ale również talentem aktorskim.
Podsumowując Tarsem Singh stworzył przyjemną familijną komedię na jedno południe.

Za niecałe dwa tygodnie na duży biały komercyjny ekran zawita "Królewna Śnieżka i Łowca" czyli wersja dla nieco starszych widzów. Jestem strasznie ciekawa czy będzie taką wojowniczką jak w zapowiedziach i jak apatyczna Kristen Steward się w tej roli sprawdzi. I czekamy na kolejne kinowe baśnie, na celowniku: kolejna Królewna, tym razem również Śpiąca.Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…