Przejdź do głównej zawartości

Śnieżka na wesołoSerial "Once upon a time" zapoczątkował boom na ekranizacje baśni.
W marcu tego roku swoja premierę świętowała "Królewna Śnieżka" z Lily Collins oraz Julią Roberts.
Klasyczną baśń o lustereczku, zatrutym jabłku i pocałunku prawdziwej miłości zna każdy z nas. Jednak jak na   amerykanów przystało, Melissa Wallack oraz Jason Keller stworzyli scenariusz, dla którego oryginał był tylko inspiracją.
Królewna Śnieżka z niewinnej cnotki zmienia się w waleczna i niczym Robin Hood broniąca praw ubogich poddanych... cnotkę. Krasnoludki nie pracują w kopalni, ale w lesie jako 'bandyci' na szczudłach. Lustereczko to blade odbicie samej Królowej, która swoja drogą lubuje się w 'robaczych' zabiegach upiększających, grze w statki oraz posiada poczucie humoru.
Julia Roberts jako "zła" macocha sprawdza się znakomicie, Lily Collins wreszcie miała szanse się wykazać i nei zawiodła, nei tylko urodą ale również talentem aktorskim.
Podsumowując Tarsem Singh stworzył przyjemną familijną komedię na jedno południe.

Za niecałe dwa tygodnie na duży biały komercyjny ekran zawita "Królewna Śnieżka i Łowca" czyli wersja dla nieco starszych widzów. Jestem strasznie ciekawa czy będzie taką wojowniczką jak w zapowiedziach i jak apatyczna Kristen Steward się w tej roli sprawdzi. I czekamy na kolejne kinowe baśnie, na celowniku: kolejna Królewna, tym razem również Śpiąca.Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro