Przejdź do głównej zawartości

Stalowa Orchidea

Kazdy z nas jest na swoj sposob egoistą.
Swiat wokół wlasnego czubka nosa jest najwazniejszy. Wlasne problemy, wlasne sprawy..malo kogo stac na to by sie poswiecic dla kogos a tym bardziej dla wyzszych idei.
Augun San Suu Kyi poswiecila swe zycie dla demokracji w Birmie.
Najwnowszy film Luca Bessona jest wlasnie o niej, o jej zyciu.
Przepiekne dzielo warte uwagi.
Czasami warto siasc i przemyslec fakt : czy moje problemy sa az tak straszne?
Na drugim koncu swiata matka i zona zostala na lata odcieta od swej rodziny, 15lat w samotnosci, zero prtywatnosci, 100% oddania dla kraju.
Ja wymieklam, plakalam przy tym filmie kilka razy.
Niektorzy internauci oceniaja ten film nisko "nudna fabula" tzz i to wszystko? slepi jestescie? Tu nie chodzi tylko o gre aktorska i fabule ale o to co Augun ma nam do przekazania.
A sa to bardzo wazne kwestie, warto sie temu przyjzec.


Blacque M.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…