Przejdź do głównej zawartości

Sobotnia randka z Denzelem W.


Randka zakończona gorzkim rozczarowaniem. Niestety. 
Denzel Washington znany jest z dobrych ról i płakania na zawołanie.
W "Safe House" łez nie było, dobrych dialogów też nie. Ciekawy scenariusz Davida Guggenheima zdziecinniał poprzez wizję szweda Davida Espinosa.
W Cape Town w Południowej Afryce do amerykańskiego konsulatu udaje się były groźny agent CIA. dlaczego po 9latach milczenia wychodzi z ukrycia? Nie zrobił tego z własnej woli i tak tez trafia w ręce sowich byłych kolegów z pracy, którzy bombardują go pytaniami co i jak. Przesłuchanie dobywa się w tytułowym 'safe house', ponury budynek dla 'gości', którego znudzony gospodarz czeka na akcję. W całym filmie dostanie jej tyle 'że hej'. Cisza i spokój zostają przegonione przez bandytów którym również zależy na gościowi. Co jest takiego interesującego w nim? Czy jest wart poświecenia wszystkiego dla własnej ochrony? Czy może jest w tym coś więcej?
Strzelanina za strzelaniną, wybuch za wybuchem, pościg za pościgiem. W całej tej akcji gdzieś tam zniknęli dwaj bardzo dobrzy aktorzy - Denzel W. oraz Ryan R. 
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Blacque M.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…