Przejdź do głównej zawartości

Sobotnia randka z Denzelem W.


Randka zakończona gorzkim rozczarowaniem. Niestety. 
Denzel Washington znany jest z dobrych ról i płakania na zawołanie.
W "Safe House" łez nie było, dobrych dialogów też nie. Ciekawy scenariusz Davida Guggenheima zdziecinniał poprzez wizję szweda Davida Espinosa.
W Cape Town w Południowej Afryce do amerykańskiego konsulatu udaje się były groźny agent CIA. dlaczego po 9latach milczenia wychodzi z ukrycia? Nie zrobił tego z własnej woli i tak tez trafia w ręce sowich byłych kolegów z pracy, którzy bombardują go pytaniami co i jak. Przesłuchanie dobywa się w tytułowym 'safe house', ponury budynek dla 'gości', którego znudzony gospodarz czeka na akcję. W całym filmie dostanie jej tyle 'że hej'. Cisza i spokój zostają przegonione przez bandytów którym również zależy na gościowi. Co jest takiego interesującego w nim? Czy jest wart poświecenia wszystkiego dla własnej ochrony? Czy może jest w tym coś więcej?
Strzelanina za strzelaniną, wybuch za wybuchem, pościg za pościgiem. W całej tej akcji gdzieś tam zniknęli dwaj bardzo dobrzy aktorzy - Denzel W. oraz Ryan R. 
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Blacque M.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…