Przejdź do głównej zawartości

Oby do jesieni

Filmy to moja kokaina, a seriale to nikotyna, mimo ze robią się coraz nudniejsze, oklepane to itak je oglądam - z przyzwyczajenia. Maj/ Czerwiec to czas w którym kończą się kolejne sezony seriali. Jak zwykle to dopiero wtedy scenarzystów nawiedza duch kreatywności i finałowy odcinek jest najlepszy, sprawia ze zaznaczam sobie w kalendarzu datę premiery kolejnego sezonu.
Tak jest z popularnym telewizyjnym 'tasiemcem' "Once Upon a Time", gdzie postacie z bajek żyją sobie w amerykańskiej miescinie "Storybroke". Przeklęci bez pamięci w świecie bez magii. Co poniedziałek na 40minut siadam przed laptopem i po trochu cofam się do dzieciństwa, kolejno rozpoznając poszczególnych bohaterów, od czasu do czasu wykrzykując pochwały, jak zgrabnie i interesująco niektóre postacie zostały ukazane. Pinokio, Sumienie, Piękna i Bestia, Królewna śnieżka, czerwony kapturek i spółka. Wiadomo już ze powstanie kolejny sezon z kolejnymi książętami, księżniczkami. Na takim finałowym odcinku kończąc, producenci nałożyli by sobie gniew rozczarowanych widzów na kark, a z nami 'widzami' lepiej nie zadzierać, w końcu to od nas w dużej mierze zalezy które serie zostaną a które plany umierają w żłobku.


"Pan Am" to kolejny amerykański serial, który się przyjął i zagości w TV na dłużej. Na 40minut cofamy się do lat sześćdziesiątych, ery odrzutowców, gdzie bycie stewardessa to przywilej. W każdym odcinku inne państwo, miasto, zazwyczaj w powietrzu balansując pomiędzy siedzeniami z tacka z drinkami, zakochując się, porzucając, walczac, krzywdząc. Mam nadzieje, ze twórcy nie rozpieszcza się za bardzo i nadal będą utrzymywać "Pan Am" jak do tej pory - nie ambitnie ale ciekawie, bez nudy.Mam jeszcze kilka innych 'pożeraczy czasu' w zanadrzu, ale na nie przyjdzie jeszcze czas. Może za kilka dni?
Na koniec mały bonus :]

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…