Przejdź do głównej zawartości

Wierność małżeńska..a co to takiego ?Czyli lekka komedyjka jako mały radosny promyczek pomiędzy stertami burych notatek i fiszek.
Pewien przesympatyczny i czarujący pan Henry kocha kobiety i kocha również się z nimi żenić, by po kilku miesiącach (no ba czasami i w trakcie wesela) znaleźć sobie kolejną towarzyszkę.  Życie w chaosie może być ciekawe. Przypadkowo zostaje uznany za zmarłego i wtedy wszystkie jego ukochane + córka spotykają się by uczcić jego pamięć. Zamiast traumy przeważają złośliwości i 'niespodzianki' i właśnie dzięki temu film jest kolorowy. Gdy puzzle zaczynają nabierać kształt, emocje tej produkcji opadają, by leniwie snuć się ku końcowi.
"Sześć żon i jeden pogrzeb" to filmik na 90minut, oczywiście jak na amerykanów przystało, główny bohater doznaje objawienia i dochodzi do wniosku, że musi się zmienić. Dodam tutaj że ma zamiar ożenić się z kolejną babką, już po raz trzeci.
Nieco poplątany, mało wybitny, ale jednak....ciekawszy niż nadchodzące egzaminy.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…