Przejdź do głównej zawartości

A jaki jest Twój znak zodiaku ?Pod wpływem ostatniego posta Suzarro ( ;] )w końcu się zabrałam za "The Zodiac" Davida Finchera.
Film momentami przypominał mi inną produkcję tego samego reżysera "Siedem", jednak wg mnie pozbawiony jest tej głębi. Jest to po prostu zagmatwana sprawa, za którą parę osób podąża i którym zniszczyła w pewien sposób życie.
Jednakże warto go obejrzeć by wyrobić sobie na jego temat własną opinię.
Aktorom nie mam nic do zarzucenia, świetnie sobie poradzili.
Mnie się "Zodiak" spodobał, ale nie zwalił z nóg, zabrakło mi tam właśnie tej głębi, tego przesłania które było zawarte w 'siedmiu grzechach głównych'. A jednak wraz z Robertem G. (Jake Gyllenhaal) zaczęłam kombinować kim jest tej tajemniczy morderca, a może było ich dwóch ?
Film oparty na autentycznych wydarzeniach, gdzie sprawa nigdy nie została wyjaśniona, może i nie należy do tych ambitnych, ale jednak potrafi zamącić w głowie.


Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
Ale jednak trochę zamącił w głowie:P

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro