Przejdź do głównej zawartości

A jaki jest Twój znak zodiaku ?Pod wpływem ostatniego posta Suzarro ( ;] )w końcu się zabrałam za "The Zodiac" Davida Finchera.
Film momentami przypominał mi inną produkcję tego samego reżysera "Siedem", jednak wg mnie pozbawiony jest tej głębi. Jest to po prostu zagmatwana sprawa, za którą parę osób podąża i którym zniszczyła w pewien sposób życie.
Jednakże warto go obejrzeć by wyrobić sobie na jego temat własną opinię.
Aktorom nie mam nic do zarzucenia, świetnie sobie poradzili.
Mnie się "Zodiak" spodobał, ale nie zwalił z nóg, zabrakło mi tam właśnie tej głębi, tego przesłania które było zawarte w 'siedmiu grzechach głównych'. A jednak wraz z Robertem G. (Jake Gyllenhaal) zaczęłam kombinować kim jest tej tajemniczy morderca, a może było ich dwóch ?
Film oparty na autentycznych wydarzeniach, gdzie sprawa nigdy nie została wyjaśniona, może i nie należy do tych ambitnych, ale jednak potrafi zamącić w głowie.


Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
Ale jednak trochę zamącił w głowie:P

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…