Przejdź do głównej zawartości

2 godziny mieszanych emocji


Kiedy w 2oo6 roku na ekrany kin weszła produkcja stylizowana na lata czterdzieste i pięćdziesiąte ucieszyłam się. Kolejny kryminał ze świetną stylizacją i fabułą. Kiedy prawie 6 lat po premierze w końcu do niego zasiadłam mój entuzjazm opadł.
Kiedy widz chce więcej a dostaje mniej... cóż..ma prawo być niezadowolonym.
"Czarna Dalia" to nie lada wyzwanie. Emocje niczym na meczu piłkarskim : w pierwszej połowie film wznosi się i wznosi by tak od tego czasu aż do drugiej połowy opaść a potem znów się wznieść w przestworza.
Brian de Palma pragnie podzielić się z nami mrocznymi sekretami, skupiającymi się wokół przeciętego na pół i wypatroszonego martwego ciała młodej "chciałabym być sławna" panienki. To autentyczne zabójstwo to tylko pretekst do zbliżenia się do pracy policji tamtych lat.  Film śledzi losy Ognia i Lodu, czyli dwóch przystojnych panów śledczych, od ich poznania się, nawiązania współpracy aż do zabójstwa jednego z nich.
Niczym kamery reality show - widz widzi wszystko, ich skomplikowane relacje, piękną ale nieco sztywną blondi pomiędzy nimi.
 Czy aby na pewno morderstwo tej panny było głównym punktem tej produkcji?
Sposób narracji jest wyśmienity, muzyka na plus, tylko co niektórzy aktorzy grali zbyt sztywno.
Ale : dzieje się tam dużo, aż za dużo. Jeżeli choć na chwilkę spuści się wzrok z ekranu...po 5minutach zastanawiam sie czy to jest nadal ten sam film który włożyłam do odtwarzacza.
Nie jest to łatwy kryminał, ale zdecydowanie warty obejrzenia.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…