Przejdź do głównej zawartości

Mury JerychaOna - córka zamożnego bankiera, rozpieszczona z ogromnym ego, znajduje rozrywkę w ucieczkach przed nadopiekuńczą świtą ojca, a by ostatecznie wydrzeć się spod jego skrzydeł wychodzi za płytkiego Kinga Weasleya, który nie zyskuje aprobaty rodziciela.
On - podupadły dziennikarzyna z zamiłowaniem do sensacji, aktorstwa, papierosów i alkoholu.
Takie połączenie to istna para wybuchowa.
Peter (Clark Gable) świeżo po domniemanym zwolnieniu z gazety wsiada do autobusu do Nowego Jorku, podczas gdy on drażni się z kierowcą, jego wywalczone wolne miejsce zajmuje Ellen. I tak oto rozpoczyna się ta zakręcona podróż. Bogata uciekinierka to świetny materiał, by przywrócić sobie pozycję oraz przy okazji dobrze na tym zarobić. Taki jest też plan przystojnego Petera, nie potrafi przewidzieć tylko jednego drobiazgu... pod przykrywką ciągłych kłótni płonie pasja, która przeradza się w miłość pomiędzy tymi dwoma. Jedną z przeszkód jest tzw Mur Jerycha czyli sznurek i pościel, który wraz z ostatnią sceną i melodyjką graną na trąbce runie na podłogę taniego motelu.
Znakomita gra aktorska Clarka Gable'a, która zdobyła mu Oscara oraz serca milionów.
Frank Capra opowiada historię ognia i wody z dużym poczuciem humoru - mięśnie twarzy są napięte podczas tej jednej godziny i czterdziestu minut bez przerwy. Sprawia to że jeszcze bardziej jest mi tęskno do starych dobrych czasów i ich filmów. Kiedyś z mniejszym budżetem powstawały legendy, teraz z milionów powstaje...nic.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…