Przejdź do głównej zawartości

Mury JerychaOna - córka zamożnego bankiera, rozpieszczona z ogromnym ego, znajduje rozrywkę w ucieczkach przed nadopiekuńczą świtą ojca, a by ostatecznie wydrzeć się spod jego skrzydeł wychodzi za płytkiego Kinga Weasleya, który nie zyskuje aprobaty rodziciela.
On - podupadły dziennikarzyna z zamiłowaniem do sensacji, aktorstwa, papierosów i alkoholu.
Takie połączenie to istna para wybuchowa.
Peter (Clark Gable) świeżo po domniemanym zwolnieniu z gazety wsiada do autobusu do Nowego Jorku, podczas gdy on drażni się z kierowcą, jego wywalczone wolne miejsce zajmuje Ellen. I tak oto rozpoczyna się ta zakręcona podróż. Bogata uciekinierka to świetny materiał, by przywrócić sobie pozycję oraz przy okazji dobrze na tym zarobić. Taki jest też plan przystojnego Petera, nie potrafi przewidzieć tylko jednego drobiazgu... pod przykrywką ciągłych kłótni płonie pasja, która przeradza się w miłość pomiędzy tymi dwoma. Jedną z przeszkód jest tzw Mur Jerycha czyli sznurek i pościel, który wraz z ostatnią sceną i melodyjką graną na trąbce runie na podłogę taniego motelu.
Znakomita gra aktorska Clarka Gable'a, która zdobyła mu Oscara oraz serca milionów.
Frank Capra opowiada historię ognia i wody z dużym poczuciem humoru - mięśnie twarzy są napięte podczas tej jednej godziny i czterdziestu minut bez przerwy. Sprawia to że jeszcze bardziej jest mi tęskno do starych dobrych czasów i ich filmów. Kiedyś z mniejszym budżetem powstawały legendy, teraz z milionów powstaje...nic.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro