Przejdź do głównej zawartości

Ludzie pomyślą...... to co ja im każę !


Zimno przyjęty przez publikę, wielbiony przez krytyków.
Drugi film Orsona Wellesa który przedstawia historię życia i pracy Charlesa Forestera Kane opartej na autentycznej postaci - Williamie Randolphie Hearaście.
Po śmierci tytułowej postaci, pewien dziennikarz zaintrygowany "Różyczką" postanawia wziąć pod lupę życie prywatne zmarłego milionera i magnata prasowego. W trakcie dochodzenia wychodzą na jaw pewne sprawy. Czy "Obywatel Kane" naprawę był tak zimnym egoistą? Dlaczego taki był?
Jest to studium jednej osobistości, od początku aż do śmierci. Jak na rok '41 Orson stworzył z rozmachem świetny obraz postaci, z którą można się w pewien sposób zidentyfikować.
Mnie osobiście ten "Obywatel.." aż tak bardzo nie zauroczył. Niby wszystko na plus ale jednak zabrakło mi tam paru rzeczy, dlatego nawet teraz parę godzin po seansie nadal nie wiem co napisać.
Więc powiem krótko : warto obejrzeć, chociażby dlatego że film ten jest wysoko notowany i należy do klasyki, to jak się go zrozumie to jest już sprawa indywidualna.

Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
Ileż ja słyszałam o tym filmie. Że najlepszy w rankingu i inne takie:P. Wiem, że powinnam go dawno nadrobić, ale jakoś boję się rozczarowania.

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…