Przejdź do głównej zawartości

Ktoś z kutasem"To nie jest film dla nadpobudliwych ludzi" tak powinien brzmieć tytuł produkcji braci Coen.
Mimo tylu pozytywnych komentarzy dla mnie momentami był on zbyt...leniwy.
Niby ciągle coś się dzieje ale jako tako powolutku..ale do przodu.
Pewnego razu, gdzieś tam gdzie USA graniczą z Meksykiem, pewien myśliwy znajduje parę trupów, kokainę a parę metrów dalej piękną czarną walizeczkę z dolarami. Oczywiście bierze ją ze sobą, a kto by nie brał? Tym samym ściąga sobie na kark zawodowego zabójcę. No i gra się zaczyna..sorry..pościg.
Jeden goni drugiego.
Tak po prostu..nie ma żadnej głębi, żadnych metafor.
Niby film ambitny a jednak ja nie potrafię tam niczego takiego znaleźć.Dla mnie są to po prostu niecałe 2 godziny spędzone w świecie filmowym, i tyle.
Tak ja w przypadku "The Avengers" nie potrafię zrozumieć o co ten  cały szał.


Jest to dobra produkcja, aktorom nie mam  nic do zarzucenia, no ba Javier Bardem wygląda całkiem ciekawie w tej 'peruce', ale w końcu to facet stworzony jest do takich psycho - dramatycznych ról, ale o tym kiedy indziej powiem zainteresowanym, ale jednak...czegoś mi tam brak. Czegoś, co takich niecierpliwców jak ja potrafi wbić w fotel na te 110 minut....

Blacque M.

Komentarze

suzarro pisze…
Ja obejrzę ten film z 1 powodu- Javier Bardem. Ale obawiam się, że reżyserowie nie trafiają w moje gusta;3
Blacque M. pisze…
zdarza się :P ale mimo to jak gra w takowej produkcji aktor którego sie lubi, to da sie to jakos przelknac :P

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…