Przejdź do głównej zawartości

Sneak previevA oto jedna z moich najukochańszych krótkometrażowych animacji.
Przypadkowo odkryta kilka lat temu na tzw 'sneak previev' - w niektórych niemieckich kinach co poniedziałek odbywa się jeden seans- niespodzianka, czyli kupujesz bilet ale nie wiesz na co.
Jest to niczym randka w ciemno, czasami się udaje czasami sprawia ze ten miękki fotel staje się aż za wygodny i na kilka minutek odpłynę do świata lepszych filmów. Dla kinomaniaków mały zastrzyk adrenaliny w poniedziałkowy wieczór.A przede wszystkim, mając na uwadze mój ubogi studencki budżet, jest to niezła okazja, bo bilety są o polowe tańsze. Ach i wspomnę jeszcze, że na 'sneaku' pojawiają się filmy, które świętują swoją premierę, bądź też wchodzą na ekrany kina (w danym kraju) w danym tygodniu.
Tak więc kiedy na raz ma wejść do kina więcej produkcji na które czekam, to nie robię nic innego tylko śmigam w poniedziałek do kina, a nóż widelec może akurat poleci to na co czekałam


Blacque M..

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…