Przejdź do głównej zawartości

Miał być film o buntowniczej królewnie.......ale chyba im nie wyszło.
Jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji zagościła niedawno na moim monitorze. Miało być o kolejnym wcieleniu Królewnej Śnieżki, czyli - młoda ślicznotka uczy się walczyć u boku Łowcy. Tej 'nauki' było tyle co nic. Prawowita następczyni tronu przez 3/4 filmu ma jedną i tą samą minę (Kristen Stewart) i z psim spojrzeniem 'podróżuje' do innego zamku, w którym ma się schronić i nakłonić innych nieszczęśników, by wraz z nią stawili czoła złej, ale pięknej Królowej ( Charlize Theron).
Brawo za kreatywność, "Lustereczko" zostało w ciekawy sposób przedstawione, Śnieżka jako wojowniczka to też dobry pomysł. Ale jednak zbrakło tam paru elementów, które tak bardzo były reklamowane, a jednak w filmie jest ich tyle co nic.
Charlize Theron potrafi grać lepiej, tutaj nie pokazała wszystkiego, no ba w "Królewna Śnieżka i Łowca" grała tylko ciałem i niczym jej młodsza koleżanka Kristen Stewart miała jeden i ten sam wyraz twarzy - złowieszczy.
Chris Hemsworth - bez echa, jest go tam mało i do tego jest dosyć niewyraźny ( chyba przy kręceniu zabrakło Rutinoscorpina ).
Kristen Stewart... to nie była rola dla niej. Nie mam zamiaru jej 'hejtować' , w zeszłym roku oglądałam świetną produkcję z nią w roli głównej, które niestety nigdy nie weszła do kin , a jest to "The Runaways" - czyli mini biografia zespołu pod tą samą nazwą. "Kochanka wampira" zagrała tam samą Joan Lett i wyszło jej to naprawdę świetnie.


Podsumowując : po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że za dużo reklamy psuje cały film. Widz oglądając te wszystkie 'trailery' już wtedy w pewnym stopniu wyrabia sobie opinię - 'o tak to muszę widzieć'. Chwyty marketingowe są do d***, ale dla producentów liczy się kasa, c'nie ?
W każdym bądźrazie, jest to film dobry..na jeden wieczór.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

100 książek wszechczasów dziennika The Guardian

1. "Obcy" Albert Camus

2. "Berlin Alexanderplatz" Alfred Döblin

3. "A Sentimental Education" Gustave Flaubert

4. "Absalomie, Absalomie...: William Faulkner

5. "Anna Karenina" Lew Tolstoj

6. "Baśnie i opowieści" Hans Christian Andersen

7. "Baśnie z 1001 nocy"

8. "Biesy" Fiodor Dostojewski

9. "Blaszany bębenek" Günter Grass

10. "Boska komedia" Dante Alighieri

11."Bracia Karamazow" Fiodor Dostojewski

12. "Buddenbrookowie" Tomasz Mann

13. "Children of Gebelawi" Naguib Mahfouz

14. "Czarodziejska góra" Thomas Mann

15. "Czerwone i czarne" Stendhal

16. "Człowiek bez właściwości" Robert Musil

17. "Dekameron" Giovanni Boccaccio

18. "Diary of a Madman and Other Stories" Lu Xun

19. "Do latarni morskiej" Virginia Woolf

20. "Dom lalki (Nora): dramat w trzech aktach" Henrik Ibsen

21. "Don Kichot" Miguel de C…