Przejdź do głównej zawartości

Serialowy ból głowy

Czyli o produkcjach przy których przetrwałam tylko 2-3 (max) sezony, a których kontynuowanie wydaje mi się pozbawione sensu.

1. The Walking Dead (2010 -... /3 sezony)
o tym 'czymś' pisałam już tu

2. Awkward (2011- ../ 2 sezony)

"Jenna Hamilton to zwykła, nieco zakompleksiona, amerykańska nastolatka. Chciałaby być popularna w szkole, ale brakuje jej odwagi i przebojowości. Wyróżnia ją to, że wieczorami bloguje o swoich problemach i rozterkach. Tak było do tej pory, bo w serialu poznajemy Jennę w momencie, w którym przypadkowo ulega niegroźnemu wypadkowi, który wygląda... jak próba samobójcza. Od tego momentu życie Jenny zaczyna się zmieniać – zaczyna na niej ciążyć stygmat dziewczyny z poważnymi problemami, co budzi zainteresowanie dzieciaków w szkole. I choć nie jest to rodzaj popularności jakiego sobie życzyła, stara się jakoś odnaleźć w tej niewątpliwie dziwnej sytuacji"

Satyryczna produkcja, w której każda
z postaci jest paskudnie irytująca.
Wszystko jest tu aż za bardzo przerysowane i strasznie razi w oczy.
Pomimo, iż odcinek trwa tylko 20min, nie byłam w stanie dotrwać nawet do końca drugiego sezonu, ale to jest kwestia gustu.


Tia, niepotrzebnie ekscytowałam się pierwszymi odcinkami... klasyczny przypadek produkcji, w której obietnice producentów nie pokrywają się z czynami na ekranie.
Nawiązanie do znakomitej Psychozy jest nikłe, uważam wręcz za obrazę porównywać klasyk do tej serialowej papki.

Muszę się w końcu oduczyć oceniać seriale po paru pierwszych odcinakch, damm!

4. Dallas (2012-... / 1 sezon)

"Kontynuacja niezwykle popularnego w latach 70. i 80. serialu dramatycznego pod tym samym tytułem. Akcja toczy się kilkanaście lat po wydarzeniach z poprzedniej serii i skupiać się będzie na dzieciach bohaterów z pierwowzoru."

Coś jak Moda na sukces tyle, że z lalusiowatymi aktorami. Strasznie wyidealizowana fabuła i wykonanie.
Dużo krzyku o kasę i nic poza tym.

5. Dr. House (2oo5 - 2012/ 4sezony)

"Doktor Gregory House (Hugh Laurie) ma kiepskie podejście do pacjentów. Najchętniej nie miałby go wcale - nie lubi rozmawiać z pacjentami i unika tego za wszelką cenę. Jest leniwy, brutalnie szczery, niegrzeczny i uzależniony od środków przeciwbólowych. Dr House jest równocześnie znakomitym, światowej klasy diagnostą. Jego niekonwencjonalne podejście, bezbłędny instynkt i potrzeba rozwiązywania najbardziej skomplikowanych zagadek medycznych sprawia, że skierowane do niego zostają przypadki, z którymi inni lekarze nie mogą sobie poradzić. Do pomocy Dr House dobrał sobie grupę młodych lekarzy: neurologa Erica Foremana (Omar Epps), immunologa Allison Cameron (Jennifer Morrison) i internistę Roberta Chase'a (Jesse Spencer), którym potrafi zlecić tak niekonwencjonalne zadania, jak nielegalne przeszukanie domu pacjenta. "

Tia było ok, pomimo mojej nikłej wiedzy medycznej, dopóki była stara obsada.
Pojawienie się 'Trzynastki" i spółki odebrało tej produkcji parę wartościowych cegiełek. Nowe postacie nic a nic nie przypadły mi do gustu, a nawet przypadki chorób wydawały mi się zbyt 'wyhiperbolizowane' dlatego też powiedziałam "Adieu mon cheri" i wybrałam się na poszukiwania czegoś innego.
Ostatni odcinek oczywiście obejrzałam, ale tylko z przyzwyczajenia.

6. Pamiętniki wampirów (2010- ../ 2,5 sezonu)

"Serial opowiada historię młodej dziewczyny - Eleny Gilbert (Nina Dobrev), która może mieć każdego chłopaka. Gdy w jej szkole pojawia się tajemniczy Stefan, za cel obiera sobie zdobycie go, jednak on okazuje się odporny na jej wdzięki. Wkrótce jednak będzie musiał chronić ją przed niebezpiecznym i żądnym zemsty Damonem - jego bratem - który przypomina Stefanowi o swoim istnieniu. Jeden jest dobry, drugi zły. Bracia walczą o jej duszę i o dusze jej przyjaciół, rodziny oraz mieszkańców jej rodzinnego miasteczka."

Generalnie nie jestem wielką fanką filmów o istotach nadprzyrodzonych, nadal nie wiem jakim cudem zaczęłam śledzić losy zniewieściałych krwiopijców oraz 'jestem taka nieszczęśliwa/delikatna' panienki.
Po wzlotach i upadkach zdecydowałam się porzucić Pamiętniki (które swoją drogą pojawiają się tylko w paru odcinkach) na rzecz True Blood (co mi bardziej odpowiada).
Jestem już za stara na seriale o nastoletnich rozterkach.

7. Once upon a time (2011- .. / niecałe 2 sezony)

"Bohaterką jest kobieta (Jennifer Morrison) z mroczną przeszłością, która zostaje przyciągnięta do małego miasteczka w Maine, gdzie magia i tajemnice baśni są prawdziwe. Pojawiają się między innymi królewna Śnieżka/siostra Mary Margaret, która jest piękną kobietą z ciemnymi włosami i bladą skórą. Zła królowa (Lana Parrila) rzuciła na nią urok, z którego wydostał ją Książę z bajki."

Pierwszym sezonem byłam oczarowana, lubiłam odgadywać kto jest kim, poczułam się jakbym znów nałogowo oglądała bajki Disneya, a później... Magia zamaist odwiedzić szarą rzeczywistość z niej wyparowała (w serialu jest odwrotnie). Straciłam zapał do tej produkcji, która teraz jest na najlepszej drodze do przeobrażenia się w operę mydlaną.


To narazie na tyle, jak sobie więcej przypomnę to dam znać :)
a tu coś czeggo dziś w kółko słucham i słucham ♥

 

Komentarze

Amelie Lily pisze…
Przebrnęłam przez wszystkie sezony House'a. Serial OK choć w którymś momencie zaczęła się robić z niego opera mydlana. Nie byłam może House-Maniaczką ale smutno mi się zrobiło gdy dowiedziałam się, że kolejnego sezonu nie będzie. Chyba się przyzwyczaiłam. Natomiast "Pamiętniki Wampirów" i "True Blood" dopiero przede mną i z pewnością nie zostaną przeze mnie zlekceważone bo mam kuku-na-muniu jeżeli chodzi o Wampiry:)))

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro