Przejdź do głównej zawartości

Letni zapach

W dużych, malych opakowaniach, markowe czy też nie antyperspiranty znajdują się w kosmetyczce każdego porządnego obywatela.
Dezodorant używamy każdego dnia w celu oswieżenia się i pozbycia nieprzyjemnego zapachu jakim niewątpliwie jest pot.
Wróg numer jeden dla jasnych koszul, akatujący podczas wysilku fizycznego, stresu... szczególnie aktywny w okresie letnim. Znaki szczególne- material klejący się do ciała, mokre plamy i nieprzyjemny zapach zależny od diety, trybu życia, rodzaju skóry, genów itd.
Do walki z tą "substancją" wkraczają dezodoranty (niby) 24H, czasami wygrywają tę rozgrywkę, a czasem mimo obfitego "popsikania się" nie dają żadnych efektów. Nie bedę pisała które "deo" są skuteczne,a które nie, bo nie od tego tu jestem....
Nie ma na ziemi człowieka, którego nie dotknął pot, mały czy duży, wszystko jedno... ale czy radzisz sobie z nim?
W walce z nadmierną potliwością konieczna jest konsultacja z lekarzem, wskazane są kąpiele w soli kuchennej (ok 15min) oraz usunięcie nadmiernego owłosienia.
Problem dotyczy zwłaszcza plci męskiej- golić czy nie?
Jeżeli mężczyzna ogoli sobie pachy to od razu wyśmiewany jest od "panienek". Ludzie nie patrzą na to, że usuwanie zbędnego owłosienia jest po prostu bardziej hignieniczne i nie jest to oznaką zniewieściałości. To właśnie włosy są siedliskiem dużej liczby bakterii (co nie znaczy oczywiście że trzeba się golić na zero by w pełni uniknąć potu).
Problem staje się większy, jeżeli poci się całe cialo, ale istnieją triki dzięki którym zapach nie jest tak ostry.
Cóż, natura już tak to sobie urządziła, że pokonać jej się nie da. Można natomiast zahamowac jej zapał regularnie się myjąc i stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.
Obyśmy w tegoroczne upalne lato nie utopili się w słonej cieczy zwanej potem...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…