Przejdź do głównej zawartości

Letni zapach

W dużych, malych opakowaniach, markowe czy też nie antyperspiranty znajdują się w kosmetyczce każdego porządnego obywatela.
Dezodorant używamy każdego dnia w celu oswieżenia się i pozbycia nieprzyjemnego zapachu jakim niewątpliwie jest pot.
Wróg numer jeden dla jasnych koszul, akatujący podczas wysilku fizycznego, stresu... szczególnie aktywny w okresie letnim. Znaki szczególne- material klejący się do ciała, mokre plamy i nieprzyjemny zapach zależny od diety, trybu życia, rodzaju skóry, genów itd.
Do walki z tą "substancją" wkraczają dezodoranty (niby) 24H, czasami wygrywają tę rozgrywkę, a czasem mimo obfitego "popsikania się" nie dają żadnych efektów. Nie bedę pisała które "deo" są skuteczne,a które nie, bo nie od tego tu jestem....
Nie ma na ziemi człowieka, którego nie dotknął pot, mały czy duży, wszystko jedno... ale czy radzisz sobie z nim?
W walce z nadmierną potliwością konieczna jest konsultacja z lekarzem, wskazane są kąpiele w soli kuchennej (ok 15min) oraz usunięcie nadmiernego owłosienia.
Problem dotyczy zwłaszcza plci męskiej- golić czy nie?
Jeżeli mężczyzna ogoli sobie pachy to od razu wyśmiewany jest od "panienek". Ludzie nie patrzą na to, że usuwanie zbędnego owłosienia jest po prostu bardziej hignieniczne i nie jest to oznaką zniewieściałości. To właśnie włosy są siedliskiem dużej liczby bakterii (co nie znaczy oczywiście że trzeba się golić na zero by w pełni uniknąć potu).
Problem staje się większy, jeżeli poci się całe cialo, ale istnieją triki dzięki którym zapach nie jest tak ostry.
Cóż, natura już tak to sobie urządziła, że pokonać jej się nie da. Można natomiast zahamowac jej zapał regularnie się myjąc i stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.
Obyśmy w tegoroczne upalne lato nie utopili się w słonej cieczy zwanej potem...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…