Przejdź do głównej zawartości

Małe...no i co z tego?

Psy są zwierzetami njaczęściej kupowanymi przez człowieka. Zwykle pilnują obejścia, ale potrafią też swietnie zastąpić czyjeś towarzystwo. Od paru lat rozwija się moda na tzw. rasy kieszonkowe chichuaua, york, jamnik... Pieski te są tak małe, że bez problemu zmieszczą się w damskiej torebce. Panie uważaja te rasy za bezpieczne, uciekają natomiast od większych psów twierdząc, że skoro groźnie wygladają to mogą też zaatakować.
Nic bardziej mylnego.
Postura niekoniecznie świadczy o charakterze psa. Żeby było jasne- nie ma podzialu na czworonogi dobre i złe, to jakie one są zależy tylko i wyłącznie od tresury i od właściciela.
Niedawno uczeni z Uniwersytetu Pensylwania ogłosili wyniki swoich badań, w których dowiedli, że mniejsze rasy mogą być równie niebezpieczne jak te większe. Dzieje się tak za sprawą genów. Dawniej podczas polowań to jamniki służyly do wyciągania gryzoni z nór. Małe czworonogi są nie tylko zajadłe, ale także szczekliwe.
Ich postura nie wyraża tego jakie one są, muszą więc sami wyrażać to emocjami.
Spotykając na drodze "misia" chcemy uciec, widząc małego yorka chcemy podejść i żegnać się z nogawką od spodni.
Może czas zmienić przyzwyczajenia, w końcu nie tylko szata zdobi psa.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…