Przejdź do głównej zawartości

Świńka Bebe kontra żołnierz

Zwierzę to też stworzenie boskie i należy mu się szacunek. Właśnie z tą myślą powstała miedzynarodowa organizacja Ludzi w Obronie Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA). Współpracują oni min z Greenpeace, bronią prawa zwierząt do życia, obrony...
Wiele ludzi popiera działalność tej organizacji, nie jadają w McDonaldzie, gdzie Hamburgery powstają kosztem nieludzko traktowanych zwierząt, nie zakładają naturalnych futer, nie kupują kosmetyków testowanych na zwierzętach, a nawet stają się wegetarianinami.
Część ludzi wogóle nie przejmuje sie losem zwierząt, kupuja futra bo ładnie wygladają i są drogie- tak dla szpanu.
Nawet niektórzy naukowcy czy wojskowi tłumaczą, że sztuczne symulatory to nie to samo co żywa tkanka i testowanie leków czy kosmetyków na zwierzętach jest po prostu konieczne.
Tak twierdzi również armia amerykańska, która do szkoleń z udzielania pierwszej pomocy w warunkach bojowych wykorzystuje niewinne świnie. Żołnierze strzelają do nich z ostrej amunicji, bo muszą... w końcu rozkaz to rozkaz.
Gdy PETA się o tym dowiedziała od razu zorganizowała akcję, w której jej członkowie zaczęli bombardować armię meilami i listami z żądaniem zrezygnowania z tej metody szkoleń.
Sprawa po jakimś czasie napweno przycichnie, ale prawa zwierząt nadal będą łamane. Z czystej chęci zysko, gdzie kwik świńki się nie liczy...

Blacque M.

Komentarze

Andrzej Przecwel pisze…
ale jak napierdalają w często niewinnych Irakijczyków lub Afgańczyków, to to ludzi gówno obchodzi.

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

100 książek wszechczasów dziennika The Guardian

1. "Obcy" Albert Camus

2. "Berlin Alexanderplatz" Alfred Döblin

3. "A Sentimental Education" Gustave Flaubert

4. "Absalomie, Absalomie...: William Faulkner

5. "Anna Karenina" Lew Tolstoj

6. "Baśnie i opowieści" Hans Christian Andersen

7. "Baśnie z 1001 nocy"

8. "Biesy" Fiodor Dostojewski

9. "Blaszany bębenek" Günter Grass

10. "Boska komedia" Dante Alighieri

11."Bracia Karamazow" Fiodor Dostojewski

12. "Buddenbrookowie" Tomasz Mann

13. "Children of Gebelawi" Naguib Mahfouz

14. "Czarodziejska góra" Thomas Mann

15. "Czerwone i czarne" Stendhal

16. "Człowiek bez właściwości" Robert Musil

17. "Dekameron" Giovanni Boccaccio

18. "Diary of a Madman and Other Stories" Lu Xun

19. "Do latarni morskiej" Virginia Woolf

20. "Dom lalki (Nora): dramat w trzech aktach" Henrik Ibsen

21. "Don Kichot" Miguel de C…