Przejdź do głównej zawartości

Cyberslacking

Internet. Ocean wiedzy i nieograniczonych możliwości. Którz nie lubi z niego korzystać... W domu, w pracy gdy szef nie patrzy.
Jednak zbliża się koniec tej sielanki. Coraz więcej przedsiembiorstw nabywa programy do monitoringu wszystkiego co dzieje się na ekranach pracowników.
Czy to dobrze czy juz zostala naruszona granica prywatności?
Zapwenie nie jeden z pracowników ma dosyćsiedzenia godzinami przy papierach i szuka sobie rozrywki w sieci bądź załatwia swe prywatne sprawy. Korzystanie z nie swojej własności staje się nawykiem, samochód, komórka, darmowe noclegi w luksusowych hotelach.
Od wprowadzenia monitoringu nadmierne korzystanie z rzeczy slużbowych bedzie karane upomnieneim, naganą czy nawet zwolnieneim dyscyplinarnym.
Chyba stopa bezrobocia w Polsce wzrośnie, o ile pracownicy nie zorientują się w sytuacji i się nie poprawią. "Człowiek coraz ciężej pracuje po to, aby coraz lżej żyć"że zawsza nam za mało luzu i nigdy nie będziemy zadowoleni z pracy, w koncu na coś trzeba ponarzekać.
Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że monitoring nie wkroczy w butach w życie prywatne i świat nie zamieni się w Orwellowski Londyn 1984. Wielki Brat narazie śpi...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro