Przejdź do głównej zawartości

Cyberslacking

Internet. Ocean wiedzy i nieograniczonych możliwości. Którz nie lubi z niego korzystać... W domu, w pracy gdy szef nie patrzy.
Jednak zbliża się koniec tej sielanki. Coraz więcej przedsiembiorstw nabywa programy do monitoringu wszystkiego co dzieje się na ekranach pracowników.
Czy to dobrze czy juz zostala naruszona granica prywatności?
Zapwenie nie jeden z pracowników ma dosyćsiedzenia godzinami przy papierach i szuka sobie rozrywki w sieci bądź załatwia swe prywatne sprawy. Korzystanie z nie swojej własności staje się nawykiem, samochód, komórka, darmowe noclegi w luksusowych hotelach.
Od wprowadzenia monitoringu nadmierne korzystanie z rzeczy slużbowych bedzie karane upomnieneim, naganą czy nawet zwolnieneim dyscyplinarnym.
Chyba stopa bezrobocia w Polsce wzrośnie, o ile pracownicy nie zorientują się w sytuacji i się nie poprawią. "Człowiek coraz ciężej pracuje po to, aby coraz lżej żyć"że zawsza nam za mało luzu i nigdy nie będziemy zadowoleni z pracy, w koncu na coś trzeba ponarzekać.
Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że monitoring nie wkroczy w butach w życie prywatne i świat nie zamieni się w Orwellowski Londyn 1984. Wielki Brat narazie śpi...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…