Przejdź do głównej zawartości

Stare, ale już nie jare

Starość nie radość, tym powiedzeniem możemy stosować się nie tylko do ludzi, ale także do przedmiotów.
Im starszy wiek, tym bardziej wydawałoby się, że jest lepiej. Większa "wprawa" w życiu, doświadczenie, wiedza... Ale starość nie zawsze kojarzy się z takimi pozytywnymi cechami. Starość to też choroby, niedomagania, zniechęcenie do wszystkiego.
Rdza na duszy, ale także na srubie.
Polskie środki transportu nie lśnią nowością, wystarczy tylko popatrzeć na PKP czy PKS (choć ten drugi zakupił w ostatnim czasie parę nowych autobusów). Korzystanie z takich "staroci" tłumaczy się oszczędnym państwem. Rząd lata tanimi liniami lotniczymi, bo szkoda im pieniędzy na wyposażenie, obsługę, ochronę samolotów rządowych, a może po prostu boja się nimi latać?
Nic dziwnego, polskie samoloty rządowe od dawna powinny być na złomie albo przynajmniej w muzeum.
Bywalcy budynku na ulicy Wiejskiej moga sobie wybrać czym latać, natomiast polscy żolnierze bedący na misji w Iraku nie mają juz takiego wyboru. Musza posługiwać się przestarzałym sprzętem bojowym, jeźdźić niby- opancerzonymi pojazdami, które w każdym momencie moga się rozpaść w kupkę śrób i blach.
I jak tu "pracować' spokojnie, jeżeli 24h na dobę jest się zagrożonym? Nawet żołnierzom z innych krajów mówi się, żeby lepiej nie korzystali z "polskiego złomu".
Wówczas nalezałoby zadać sobie i rządowi pytanie: czy warto prowadzić politykę taniego państwa wobec stawki jaka jest życie ludzkie? Czy nie lepiej byłoby zainwestować w bezpieczeństwo?
Mimo katastrofy lotniczej CASY 23 stycznia 2008 roku i wypadku polskiego autokaru w Serbii 11 lipca pytania te nadal pozostaja bez odpowiedzi.
A głównym powodem tych nieszczęść jest wiek samolotu wojskowego i busa.
Może więc czas przejrzeć na oczy i zamiast przeznaczaś kolosalne sumy na rządowe limuzyny, ochronę, kolacje, podróże (do Peru w szczególności) warto byłoby zainwestować w coś wazniejszego od materii? - Bezpieczeństwo.
Ale polscy politycy do tego jeszcze nie dojrzeli, trzeba więc cierpliwie czekać....

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro