Przejdź do głównej zawartości

Słońce świeci nad nami...


... ogrzewa nasze nagie ciała promieniami" Słowa tej niegdyś popularnej piosenki do dziś przwywoływane są w okresie letnim.
Wakacje, woda, plaża no i słońce. Nic tylko korzystać z zycia a we wrześniu chwalić się opalenizną.
Czym bardziej nasza karnacja jest ciemniejsza, tym więcej komplementów zbieramy.
Póki jest sie młodym opalenizna wygląda super, jednakże na starość skóra ulega zwiotczeniu, uwydaczniaja się zmarszczki, można załapać czerniaka, a opalenizna zamiast przyjąć kolor brazowy jak czekoladka, jest pomarańczowa, że aż odpychająca.
Wygrzewanie się na słońcu ma swoje wady i zalety. Z jednej strony czeste opalanie się grozi ciężkimi chorobami i zniszczeniem skóry, a z drugiej strony poprawia samopoczucie, dowartosciowuje oraz pomaga w odchudzaniu, czego niedawno dowiedli brytyjscy naukowcy.
Organizm pod wplywem słońca wytwarza witaminę D, która szybko przedostaje się do krwi, tym samym wspomagając odchudzanie. A brak promieni słonecznych sprzyja odkładaniu tluszczu, który jest później trudno spalić. Własnie tym procesem uczeni tłumacza plage otyłości w wielkiej Brytanii, w której słoneczna pogoda jest rzadkością.
Słońce to niebezpieczna zabawka, opalać trzeba się z głową, a najlepiej z kremami ochronnymi z wysokim faktorem. By na przyszłosć nie wyglądać jak mumia.


Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…