Przejdź do głównej zawartości

Terror na rowerze


Jest jednym z pierwszych środków lokomocji. Stworzony w XIX wieku było dość pokaźnych rozmiarów, w ciagu dwóch tysiącleci przeszedł wieklą metamorfozę. Dziś rower jest obecny w każdym domie. Górski, sportowy, na krótkie przejażdżki, o róznej budowie ramy, z przerzutkami czy bez, to nie ma większego znaczenia.
Ważne jest to, że rowerem nieraz łatwiej i szybciej jest się gdzieś dostać niż samochodem, zwłasza w dużym mieście.
Jedna z największych europejskich metropolii- Berlin, już dziś planuje zaostrzenie przepisów ruchu drogowego, by zapobiegać tzw terrorystom na rowerach.
Wielu młodych biznesmenów jadąc rano do pracy zamiast stać godzinami w korku i się spóźnić wybiera szybszy srodek lokomocji na dwóch kółkach.
Taki pan zakłada kask na głowę i rusza w drogę. Czy się śpieszy czy nie, na wzór taksówkarzy miejskich sadzi, że jest panem tego miasta. Przy czym nie zwraca uwagi na pieszych, slalomem jeźdźi miedzy nimi, jakgdyby to były nieruchome posągi, a jak już o kogoś zachaczy, to nigdy nie powie "przepraszam", nie stanie i nie pomoże poszkodowanemu. Czy swiatła sa zielone czy czerwone, czy jedzie po chodniku czy jezdni, to też nie ma znaczenia.
Rowerowi terrorysci, jakich jest wielu, czasem potrafią w mieście zaprowadzic większy chaos niz stłuczka czy korek.
Berlin chce powrócić do przeszlości- policji na rowerach. Mundurowi mieliby pilnować porzadku tak, jak drogówka, wlepiać mandaty za tzw jazdę bez trzymanki.
Ustawa nie jest jeszcze do końca gotowa, ale jedno jest pewne- w miescie trzeba zaprowadzić porządek.
Każdy jest panem swego losu, ale nie jezdni czy chodnika.


Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…