Przejdź do głównej zawartości

Seksowne Danio

Jednym z objawów rozwoju gospodarki jest wzrost konsumpcji, a co za tym idzie, zwiększenie produkcji reklam. Ten skuteczny środek przekazu w różnych formach towarzyszy nam na każdym kroku.
W oczekiwaniu na film, przeciętny konsument zaopatruje się w litr coli, popcorn, bądź inne wysokokaloryczne przekąski, siada przed szklanym pudełkiem zwanym TV i czeka.
Film się rozpoczyna a kiedy już zostaniemy wciągani w fabułę, wczuwając się w role bohaterów nastepuje przerwa na reklamy.
Reklamy, które czasami trwaja dłużej niz sam film, serial czy program. Znudzony telewidz zaczyna liczyć, a kiedy dochodzi do 30 na ekrany wkracza przerwana produkcja.
Tylko k**** o czym to było?
Zazwyczaj tak wyglądaże spece od marketingu spisują się na medal zniechęcając nas, zwykłych zjadaczy chleba do TV.
Nawet czytajac gazety znajdujemy na co drugiej stronie reklamy. Wiekszość z nich dotyczy zamawiania gadżetów na komórkę, grafiki, filmy, gry.... do wyboru do koloru, takze tematycznie.
Najwięcej drobiazgów jest oznaczonych znaczkiem +18 o tematyce erotycznej, ale to żadna przeszkoda by "małolaty" też zamawiali sobie takie rzeczy. Przy pytaniu o pełnoletność każdy może dać twierdzącą odpowiedź bez ponoszenia konsekwencji. W końcu wszystko jest dla ludzi.
Tą dewizą posługują się również inni reklamodawcy wykorzystując seks, by jak najszybciej przyciagnąć klienta.
Dawniej ten chwyt marketingowy stosowany był tylko po godzinie 24, dzis nawet raklama Danio ma podtekst erotyczny.
Jednych to bawi, drugich gorszy.
Mieszkańcom Rybnika nie podoba się ogromna reklama domu uciech z półnaga panienka, stojąca tuz przy najruchliwszej drodze tego miasta. Walczą z nią, ale prawo jest po stronie właściciela bilboardu, więc urzędnicy są bezsilni.
Dziewczyny w bikini ustawione w seksownych pozach tez sieją niemałe zgorszenie, głównie wśród moherowych beretów. Ale jest lato , więc to logiczne że popyt na stroje kąpielowe jest wysoki.
Niemałe kontrowersje parę lat temu wzbudziła również reklama pewnej stacji radiowej. Ogromne bilboardy z kobiecym biustem, na którym sutki zostały zastąpione przez przyciski do regulacji fal radiowych.
Róż urzedniczki zaczynają pokazywać więcej ciała. Bluzki z niemałym wcięciem, mini, japonki zamiast szpilek...
Czyzby szykowała się kolejna rewolucja kulturowa, czy może to zwykly objaw rozwijajacej się gospodarki?
Mnie osobiście reklamy o erotycznym podtekście nie przeszkadzają, żyję w rozwiniętym społeczeństwie, gdzie panuje wolność słowa i przekonań. W końcu te mniejsze dzieci ogladając reklamę o małym głodzie kiedyś zrozumieją o co tak naprawdę tam chodzi....

http://pl.youtube.com/watch?v=S0_qEgsrvkY

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

100 książek wszechczasów dziennika The Guardian

1. "Obcy" Albert Camus

2. "Berlin Alexanderplatz" Alfred Döblin

3. "A Sentimental Education" Gustave Flaubert

4. "Absalomie, Absalomie...: William Faulkner

5. "Anna Karenina" Lew Tolstoj

6. "Baśnie i opowieści" Hans Christian Andersen

7. "Baśnie z 1001 nocy"

8. "Biesy" Fiodor Dostojewski

9. "Blaszany bębenek" Günter Grass

10. "Boska komedia" Dante Alighieri

11."Bracia Karamazow" Fiodor Dostojewski

12. "Buddenbrookowie" Tomasz Mann

13. "Children of Gebelawi" Naguib Mahfouz

14. "Czarodziejska góra" Thomas Mann

15. "Czerwone i czarne" Stendhal

16. "Człowiek bez właściwości" Robert Musil

17. "Dekameron" Giovanni Boccaccio

18. "Diary of a Madman and Other Stories" Lu Xun

19. "Do latarni morskiej" Virginia Woolf

20. "Dom lalki (Nora): dramat w trzech aktach" Henrik Ibsen

21. "Don Kichot" Miguel de C…