Przejdź do głównej zawartości

Seksowne Danio

Jednym z objawów rozwoju gospodarki jest wzrost konsumpcji, a co za tym idzie, zwiększenie produkcji reklam. Ten skuteczny środek przekazu w różnych formach towarzyszy nam na każdym kroku.
W oczekiwaniu na film, przeciętny konsument zaopatruje się w litr coli, popcorn, bądź inne wysokokaloryczne przekąski, siada przed szklanym pudełkiem zwanym TV i czeka.
Film się rozpoczyna a kiedy już zostaniemy wciągani w fabułę, wczuwając się w role bohaterów nastepuje przerwa na reklamy.
Reklamy, które czasami trwaja dłużej niz sam film, serial czy program. Znudzony telewidz zaczyna liczyć, a kiedy dochodzi do 30 na ekrany wkracza przerwana produkcja.
Tylko k**** o czym to było?
Zazwyczaj tak wyglądaże spece od marketingu spisują się na medal zniechęcając nas, zwykłych zjadaczy chleba do TV.
Nawet czytajac gazety znajdujemy na co drugiej stronie reklamy. Wiekszość z nich dotyczy zamawiania gadżetów na komórkę, grafiki, filmy, gry.... do wyboru do koloru, takze tematycznie.
Najwięcej drobiazgów jest oznaczonych znaczkiem +18 o tematyce erotycznej, ale to żadna przeszkoda by "małolaty" też zamawiali sobie takie rzeczy. Przy pytaniu o pełnoletność każdy może dać twierdzącą odpowiedź bez ponoszenia konsekwencji. W końcu wszystko jest dla ludzi.
Tą dewizą posługują się również inni reklamodawcy wykorzystując seks, by jak najszybciej przyciagnąć klienta.
Dawniej ten chwyt marketingowy stosowany był tylko po godzinie 24, dzis nawet raklama Danio ma podtekst erotyczny.
Jednych to bawi, drugich gorszy.
Mieszkańcom Rybnika nie podoba się ogromna reklama domu uciech z półnaga panienka, stojąca tuz przy najruchliwszej drodze tego miasta. Walczą z nią, ale prawo jest po stronie właściciela bilboardu, więc urzędnicy są bezsilni.
Dziewczyny w bikini ustawione w seksownych pozach tez sieją niemałe zgorszenie, głównie wśród moherowych beretów. Ale jest lato , więc to logiczne że popyt na stroje kąpielowe jest wysoki.
Niemałe kontrowersje parę lat temu wzbudziła również reklama pewnej stacji radiowej. Ogromne bilboardy z kobiecym biustem, na którym sutki zostały zastąpione przez przyciski do regulacji fal radiowych.
Róż urzedniczki zaczynają pokazywać więcej ciała. Bluzki z niemałym wcięciem, mini, japonki zamiast szpilek...
Czyzby szykowała się kolejna rewolucja kulturowa, czy może to zwykly objaw rozwijajacej się gospodarki?
Mnie osobiście reklamy o erotycznym podtekście nie przeszkadzają, żyję w rozwiniętym społeczeństwie, gdzie panuje wolność słowa i przekonań. W końcu te mniejsze dzieci ogladając reklamę o małym głodzie kiedyś zrozumieją o co tak naprawdę tam chodzi....

http://pl.youtube.com/watch?v=S0_qEgsrvkY

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…