Przejdź do głównej zawartości

Cenowy szał

Zakupy. Która kobieta ich nie lubi? Sapcerować w centrum handlowym pośród witryn z wystawionym towarem... Największą popularnością, i to nie od dziś, cieszą się wyprzedaze, na których mozna nabyć nawet fajne rzeczy po mniejszej cenie. Zazwyczaj są to "końcówki" serii, które wraz z końcem sezonu schodzą z półek. Początkowo ceny były zmniejszane o 20- 30%, 50% to był szczyt marzeń.
A teraz....
Przeróżne sklepy prześcigają się w obniżkach cen. Wszystko, by przyciągnąć klienta.
Obecnie wyprzedaż obejmuje prawie wszystkie produkty, od batonika aż po dobrze wyposażonego laptopa.
Jednakże niektórzy klienci do cierpliwych nie należą. Okres od wyprzedaży do wyprzedaży zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Zwłaszcza fani elektronicznych gadżetów nie mogą się doczekać, kiedy w Polsce pojawi się np. długo wyczekiwany nowy model laptopa.
Ci ludzie odkryli dla siebie drogę na skróty.
Na zakupy wybieraja się za granicą, gdzie kupują swoje wymarzone przedmioty nawet o 70% taniej niż w kraju.
Dla tych, ktorych na taką eskapadę po prostu nie stać jest inna opcja. Robią zakupy w internecie, gdzie najczęściej na popularnym serwisie Allegro zamawiają produkty z zagranicy.
A niektórzy będąc na Zachodzie po prostu kupują "na zapas" a następnie sprzedają, w ten sposób zwracają im się koszty podróży.
Trend ten rozwinął się przy pomocy silnej jak nigdy dotąd pozycji Złotówki na rynku. Dolar w dół, Euro w dół, a Polacy się bogacą.
Warto więc przyjmować Euro, opłaca się to?
Ekonomia rządzi się swoimi własnymi prawami, zyje z dnia na dzień.
A dobra passa złotówki nie będzie trwać wiecznie...

Blacque M.

Komentarze

Andrzej Przecwel pisze…
ta, Balcerowicz zadbał kiedyś o silną złotówkę... i co nam z tego :P
70% taniej ;)? chyba za wschodnią granicą, moje dziecko :P ponadto zapomniałaś dodać, że te -XX% to liczby urojone. Początkowych cen nigdy nie ma. Skreśla się nieistniejące, i wpisuje jakieś nowe, mniejsze. Sztuczki psychologiczne.
PS. nie chodzimy do sklepu na głodniaka.

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro