Przejdź do głównej zawartości

Minus - naście

Kiedy były te czasy kiedy się miało "-naście" lat? Żyło się beztrosko, na konto rodziców, zamiast do pracy chodziło się do szkoły. Dziś ma się "-dzieścia", "-dzieści" lat, własne mieszkanie, prace, rodzinę.
Kiedy pokolenie roku 1989 i niżej (okres PRL) było nastoletnie nie było takie zepsute jak dzisiejsze. My mieliśmy plany, ambicje, wyrwać sie lub zmienić szarą polską rzeczywistość, no i byliśmy (jesteśmy) mniej rozpieszczeni.
Obecnie obraz polskiego nastolatka rysuje się innymi farbami. Według niedawno przeprowadzonych badań opini publicznej o młodzieży polskiej krążą negatywne opinie.
74%- mniej patriotyczni
72%- gorzej wychowani
68%- mniej pracowici
61%- mniej ideowi
86%- bardziej uzależnieni od używek
81%- bardziej buntowniczy
75%- bardziej rozbudzeni seksualnie
75%- bardziej samolubni
Stojac z boku i przypatrując się młodszym automatycznie przyrównuję ich do siebie sprzed paru lat. Moje prywatne obserwacje pokrywaja się z wynikami OBOP. W ciagu 20 lat życie stało się lżejsze i łatwiejsze, młodym pozwala się na więcej i więcej. W efekcie co jakiś czas słyszy się o dzieciach, które same maja dzieci, przestępstwach popełnienych przez młodocianych. Kiedy matka wyłączy synowi grę komputerową, chłopak jest w stanie rzucić się na nią i pokaleczyc. Dawniej nie można było pyskować a tym bardziej podnieść rękę na któregoś z rodziców.
Cóż czasy się zmieniają i panuje większa swoboda, ja to rozumię. Ale nie należy przeginać i może warto zadbać o dobrą opinię. Życie będzie wtedy jeszcze piękniejsze.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…