Przejdź do głównej zawartości

Znanie i nie zawsze smaczne

Robiąc zakupy sięgamy po produkty, które są nam już znane, rzadziej w koszyku ląduje produkt nieznanego producenta. Ale sława marki wcale nie musi świadczyć o dobrej jakości produktu.
Tak jest z siecią restauracji McDonald's. Któż jej nie zna...
McDonald's odnotował największy wzrost sprzedaży od sześciu lat i w samym tylko przyszłym miesiącu obsłuży prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii ponad 80 milionów klientów. Pomimo to firma pozostaje na dnie, jeżeli chodzi o reputację wśród konsumentów i postrzeganie tego, jak radzi sobie z ekologią, a radzi sobie marnie. Mc nie patrzy na to czy produkty, które serwuje są zdrowe bardzeij liczy sie chęć zysku i zdobycia jeszcze większej popularności.
W tym wyścigu o o pieniądze, ludzkie zdrowie pozostaje daleko w tyle...
Marna reputacja nie jest wcale żadną przeszkodą by przestać odwiedzać McDonald.
Sądzę, że jest to kwestia przyzwyczajenia i strachu przed eksperymentami. Podobnie ma się sprawa z Coca Colą... W kwietniu tego roku w magazynie WPROST natknęłam się na sondę przeprowadzoną wśród grupy ludzi. Zawiązano im oczy i podano dwa napoje: Coca Colę i Pepsi. Ich mózg wykazały, że lepszy smak ma mniej popularna Pepsi, a badani wstawili się za Colą.
Nasza podświadomosć wie co dobre, szkoda że nie zawsze można tej wiedzy wykorzystac w życiu codziennym. Z każdej strony jesteśmy bombardowani reklamami i jak tu nie ulec pokusie sięgnięcia po to samo co zwykle. Poeksperymentujemy innym razem.
Tylko czy ten INNY raz wogóle kiedykolwiek nastąpi?
Do tego jest potrzebne nic innego jak silna wola, by nie ulec presji i choc raz zrobic coś nie "tak jak inni" ale po swojemu.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…