Przejdź do głównej zawartości

Nerwy - Przeklinanie

- "kurwa mać" patrz jak jedziesz!
To najczęściej wypowiadana kwestia na polskich drogach i nie tylko.
Przekleństw używa się także na co dzień z nerwów, bo jeżeli się wykrzyczy to później czujemy się lepiej... lub też z powodu ubogiego słownictwa- "bo nie mam nic do powiedzenia, to powiem: kurwa".
Czasy się zmieniają i słownictwo też. Do użytku wchodzą nowe słowa.
Jakieś 40 lat temu, nikt nie znał na przykład słowa "zajebisty", a teraz jest ono jednym z najpopularniejszych przekleństw, w dodatku coraz mniej wulgarnym. W przyszłości w ogóle nie będzie uważane za wulgaryzm. Tak się przecież stało ze słowem "cholera", które teraz jest najzupełniej cenzuralne.
Jednak lider od wielu lat jest niezmienny- "kurwa mać". Wulgaryzm jest krótki i dźwięczny, dlatego jest często używany.
W nerwowych sytuacjach raczej nie będziemy posługiwać sie jakimiś wyszukanymi i długimi przekleństwami, tylko powiemy "co nam ślina na język przyniesie", a będą to slowa krótkie i dobitne.
Przeklinanie Nikomu to nie przystoi. A już publicznie jest w zasadzie niedopuszczalne. Oczywiście zdarza się, że w określonych środowiskach, na przykład w show-biznesie, przeklinanie uchodzi płazem. W końcu jest to najlepszy i najłatwiejszy sposób na wyrażenie swych emocji i przy okazji wywołania małego skandalu.
Jestem bardzo ciekawa jakie wulgaryzmy będą używane za 20 lat.... czy będzie to nadal pierwszoligowe "kurwa" czy może coś innego?

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…