Przejdź do głównej zawartości

CyberBóg

W dzisiejszym społeczeństwie informacyjnym internet jest najważniejszym środkiem komunikacji i wiedzy.
O tym jak bardzo duży wpływ ma sieć na człowieka, przekonali się niedawno brytyjscy naukowcy z ośrodka YouGov. 47% badanych uważa internet za ważniejszy od religii, a dla 20% jest on istotniejszy niż partner.
Narkotyk zaczyna działać...
Jest tak silny, że jego brak wywołuje dyskomgooglację. Ta "choroba" została odkryta niedawno przez brytyjczyka Davida Lewisa. To gra słów, oznaczająca wywołanie u kogoś frustracji i popularnej wyszukiwarki internetowej Google.
Okazało się, że na "dyskomgooglację" cierpi 44% Brytyjczyków, a kolejne 27% reaguje mniej intensywnie, ale również odczuwa podwyższony poziom stresu, gdy nie może wejść do internetu.
Mimo że Wielka Brytania jest silnie zlaicyzowana, bo procent ateistów, agnostyków i niewierzących w boga waha się tam pomiędzy 31-44% ludności, powyższe dane świadczą, że problem dotyka całego społeczeństwa. Idea Web 2.0 zakładała, że użytkownicy sieci będą ją kreować sieć, okazało się jednak, że to ona zaczyna kształtować nas.
Czy to źle? Nie sądzę. Sieć zabija rzadziej niż religia i oferuje odpowiedzi, które nie wymagają od pytającego ślepej wiary. Dziecku społeczeństwa informacyjnego zdominowanego coraz bardziej przez internet nikt nie wmówi, że zdetonowanie bomby w metrze jest jakimkolwiek rozwiązaniem. Wygląda na to, że nowy CyberBóg w niczym nie przypomina starych.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…