Przejdź do głównej zawartości

Człowiek z obrożą

Ministerstwo Sprawiedliwości chce zmian. Chce polepszenia systemu bezpieczeństwa, a zagrożenie zmniejszyć do minimum. W tym jakże niełatwym zadaniu mają pomoc obroże.
Oczywiście nie są to takie zwykłe obroże do psa, te są bardziej ekskluzywne... z nawigacją i innymi gadżetami. A służyć mają do kontroli drobnych przestępców, którzy woleli nosić obroże niż spedzić parę miesięcy za kratkami. Kontroli także mają być poddani eks-więźniowie, by nie wrocili do swych "dawnych" zajęć.
Szczególną uwagę zwraca Ministerstwo na jedno z najcięższych przewinień, jakim niewatpliwie jest pedofilia.
Co z tymi "ludźmi" zrobić?
Skazać na więzienie, ciężkie parce, leczenie.... a może po prostu przywrócić karę śmierci...?
Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by skazani za pedofilię nosili obroże. Ministerstwo Zdrowia proponuje też chemiczną kastrację.
Pojawiają się jednak głosy, że to wciąż za mało, by chronić potencjalne ofiary, czyli dzieci. Od lat pojawiają się propozycje, żeby wzorem USA stworzyć np. rejestr pedofilów, z którego mogliby korzystać pracodawcy. Inni chcą, żeby tak jak w Anglii podawać publicznie nazwiska pedofilów. Ministerstwo Sprawiedliwości z rezerwą podchodzi jednak do tych ostatnich pomysłów. Poza obrączkami dla pedofilów w tym roku przeforsowało tylko kilka zmian w przepisach, które wydłużają przedawnienie takich czynów i wprowadzają kary za pornografię dziecięcą w formie komputerowych obrazków. Innych zmian na razie nie będzie. Resort nie popiera też chemicznej kastracji.
Co z tych wszystkich pomysłów wyniknie, to już tylko czas może pokazać.
Rząd już nie jedną rzecz obiecał wyborcom, wynikał z tego tylko słomiany zapał i nic, zero.
Mam nadzieję, że sprawa pedofilli zostanie potraktowana w inny sposób.
Nie ma niczego gorszego od psychicznego kaleczenia dzieci.
Dziecko, to Przyszłość. A Przyszlość z patologiczną przeszlością jest tylko powiększeniem grona brudnych ludzi chwiejnym krokiem przemierzajacych miasto.
Nic ciekawego...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…