Przejdź do głównej zawartości

świr czy geniusz ?

Quentin Dupieux - czlowiek renesansu, robi to i tamto, czy z sukcesem czy bez, to nie istotne, ma pasje jakiej niejeden 'arysta', tworca moglby mu pozazrdoscic. On realizuje samego siebie, robi to dla siebie nie pod publike.
Wspolczesnie ludzie lubią byc szokowani.
Opona samochodowa z telepetycznymi zdolnosciami ? Przedmiot jako morderca i glowny bohater filmu?
Spoko.
Albo kreci sie glowa i domawia obejrzenia "tego czegos" albo tak jak ja idzie sie na zywiol i wciska "play".
1,5 godziny zycia....niee nie zmarnowane..no moze kilka minut z tego czasu...
Opona tez ma uczucia, wiedzieliscie o tym?
zakochuje sie, pozada, ma kompleksy.
Jest niczym czlowiek cierpiacy na psychoze, bo brutalna.
Niczym Frank z "God bless America" zabija tych ktorzy sa dla niej niemili.Tyle ze w przeciwienstwie do Franka "Opona: nic nie mowi, wiec co do jej pogladow to wlasciwie nic nie wiemy.
Fabula filmu jest dosyc interesujaca, wykonanie nieco bym dopracowala, bo czasami mialam ochote tylko przewinac nieco do przodu, a potem znowu i znowu. Od interesujacego momentu do interesujacego momentu.
Spoczko, wiem ze czasami bywam dziwna, przez "zyczliwych" nazywana freakiem, ale tak szczerze?
Tak, "Opona" mi sie w pewnym stopniu sposobala.
Quentin Dupieux zapelnil swoje dzielo metaforami, ktore byc moze kazdy inaczej moze odebrac, ale one tam sa (w wiekoszosci komercialnym amerykanskim badziewu ani widu ani slychu)
Film moze i jest dziwaczny, ale sadze ze jak sie go juz zobaczy to ...
Sprawdzcie sami.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro