Przejdź do głównej zawartości

Razem możemy wszystko

W dwójkę jest zawsze razniej w pojedynke nieco ciezej,ale sie da.
Ktoz z nas nigdy tego nie uslyszal.
Owdiowialy ojciec i mlody syn - oboje poszukuja swojej drugiej polowki, sek w tym ze jeden kobiety a drugi chlopaka.
Film z 1994 roku duetu Geoffa Burtona oraz Kevina Dowlinga bierze pod lupę stosunki ojciec- syn.
Nieco niekonwencjonalnie bo Jeff jest niepewnym siebie homoseksualistą i jak na tamte czasy jest to w pewien sposob kontrowersyjny temat. Wtedy jeszcze homoseksualizm nie byl tak  spopularyzowany jak dzis.
Istna perelka posrod komedio - dramatow.
Swietna rola Jacka Thompsona jako tolerancyjnego ojca, jest dla mlodego Russela Crowe jako syna (jaki on mlodziutki *.*) czyms..czyms o czym kazdy z nas marzy...wyrozumiali rodzice ktorzy nie tylko Cie rozumieja ale rowniez interesuja sie Twoim stylem zycia...niczym mis, do ktorego mozna sie przytulic.
Same pozytywne rzeczy.
"The sum of us" w polskich wypożyczalniach dostepny pod tytulem "Tacy jak my" jest pieknym dzielem wartym uwagi. Film z jednej strony o powazniejszych tematach takich jak tolerancja, bliskosc, milosc, odrzucenie a z drugiej strony zabawny lekki, sklaniajacy do przemyslen.
 Wspolczesnie brakuje takich filmow....

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…