Przejdź do głównej zawartości

Bitwa o Fabułę

W zeszłym tygodni na dużych białych komercjalnych ekranach pojawiło się najnowsze 'dzieło' Petera Berga. Dużo bogatych trailerow, kolorowych plakatów, konferencje prasowe wywiady etc..podsumowując: udana kampania reklamowa. Tak wiec młodzi widzowie nabierają ochoty by sprawdzić jak będą tym razem wyglądać kosmici. Podejście do kasy, zaplata za bilet do tego duża cola i popcorn i siad na wygodnym fotelu. 2 godziny później.... Rodzi się myśl w głowie: ciekawe czy oddają mi pieniądze za bilet. Przecież zapłaciłam by obejrzeć film a nie jakiś pokaz maszyn. Fabuła jest tylko pretekstem do zaciągnięcia fanów filmów s-f do kina. "Battleship : bitwa o Ziemię" wg opisu jest ekranizacją bardzo popularnej gry w statki, flota marynarki wojennej musi stawić czoła niezidentyfikowanym obiektom, celem misji jest udaremnienie planów UFO. Jest to mniej więcej prawdą. Mniej ponieważ wykorzystanie domniemanej gry w statki ma tam scenę, która trwa niecałe 15minut. Reszta filmu koncentruje się na : rakietach, broni, zabijaniu. Boom Boom, Poow Poow. Więcej gry aktorskiej - mniej maszyn i być może dałoby się jeszcze ten film uratować. Itak znajda się osoby, którym to 'dzieło' się spodobało, najwyraźniej maja małe wymagania. No ale o gustach się nie dyskutuje. Osobiście nie polecam i proszę tego Pana tam na gorze żeby równie mocno reklamowany film "The Avengers" nie okazał się tak mdłym rozczarowaniem jak Rihanna jako pani oficer. Amen. Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…