Przejdź do głównej zawartości

Niewinność po czesku

Czeska filmografia jest mi obca.
Jednakże jak na prawdziwą kinomaniaczkę przystalo nie ograniczam sie tylko do jednego gatunku badz tez do jednego kraju. Tak wiec na slepo poszukujac zajecia na leniwy niedzielny wieczor natrafilam na dramat psychologiczny rezyserii Jana Herebejk'a.
Pozytywne komentarze i wysoka ocena filmu, jestem na tak.
W gruncie rzeczy filmy amerykanskiej produkcji sa dla mnie wyjsciem ewakuacyjnym, ale o tym kiedy indziej sie rozpisze.
"Nevinnost" to historia o pewnym lekarzu z swietnymi referencjami, ze szczesliwa rodzina, o bylym psychologu a teraz policjancie samotno wychowujacym umyslowo uposledzonego syna, o nastolatce "lolitce" zakochanej w wyzej wspomnianym panie doktorze oraz o samotnej kobiecie 'kochance'.
Losy tych bohaterow przeplataja sie w tym filmie. sa niczym klasyczny grecki dramat, od rozwiniecia akcji do punktu kulminacyjnego az do spowolnienia akcji oraz dramatycznego zakonczenia.
To ze nie dokonalo sie przesteptwa nie znaczy ze jest sie niewinnym. Rece moze i pozostaje czyste ale dusza..?
Nie wiem czy slusznym jest zaliczyc ten film do tych 'ambitnych;, sama mialam po nim mieszane uczucia.
Wiem tylko jedno- warto do niego podejsc.

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro