Przejdź do głównej zawartości

Filmowy mix VI

Grabbers (2012) : Pij, pij, pij a będziesz żywy !

Moje zamiłowanie do filmów bez rozgłosu bywa czasami owocne, a czasami też nieco odmóżdżające.
Irlandczycy mają to do siebie, że albo produkują filmy kręcące się wokół polityki i przemocy, albo wokół alkoholu, "Grabbers" jest właśnie takim przykładem.
Mała klimatyczna wysepka, barwni mieszkańcy i niebieskie ośmiornice żądne ludzkiego mięsa, brzmi jak klapa, a jest to nawet nawet dobra historyjka z nieco absurdalnym morałem. Otóż alkohol działa na pozaziemskie stwory niczym trucizna, wniosek?
 upić się i cieszyć się życiem. yey !30 nights of paranormal activity with the devil inside the girl with the dragon tattoo (2012) : God why ?!

A teraz zgaduj zgadula o czym to będzie.
Bingo ! Kolejna parodia horrorów made in U ES EJ.
Po takim seansie na serio zastanawiam się dlaczego ja ciągle sięgam po produkcje tego typu, mimo że z góry wiem że nie będę z tego zadowolona.
Nie polecam nikomu, a jak już chcecie to oglądajcie na własną odpowiedzialność, no ale jeżeli kogoś bawią kiepskie suchary to proszę bardzo...7 psychopatów (2012) : czasami inspiracje potrafią być niebezpieczne

Historyjka o pewnym scenarzyście z zamiłowaniem do alkoholu i wpadaniu w kłopoty która tak do połowy filmu bawi, a w drugiej połowie raczej męczy, do tego stopnia że teraz nawet nie wiem co o tym napisać.
Muzyka świetna, gra aktorska bez zastrzeżeń, jednak po drodze jakoś bateria słabnie i tym razem nie ratuje tego sprint po ładowarkę.Kolekcjoner 3D (2012) : Labirynt świra,

.... kiepskiej fabuły i gry aktorskiej.
Bardzo słaba kopia " Piły", że też im nie wstyd....


Klip (2012): Serbian disco

Miało być kontrowersyjne a wyszło bez smaczku.
-Naście lat to kopalnia inspiracji, jednak nie każdy może to w pełni wykorzystać.
"Klip" ukazuje nam losy serbskich ' małolat' na ruinach gdzie jedyną rozrywką jest wandalizm, picie i seks. Nie wiem jakie zamiary miała pani reżyser czy chciała zwrócić nam uwagę na niski poziom życia Serbów w biednych rejonach, czy na problem agresji lub relacji matka- córka?
Jednakże wiem że nic z tego nie wyszło, zamaist poruszyć apatycznie obserwowałam bieg "akcji" i czekałam aż dobiegnie końca, być może jeszcze raz spróbuję do tego podejść.... może za kilka miesięcy.


Blacque M.

Komentarze

owca pisze…
Ja tam nawet lubię parodie horrorów z Ju Es Ej, taka zdrowa dawka kloacznych żartów, Anny Faris i smrodku "tak głupie, że aż fajne" ^^ Chociaż zostaję przy sprawdzonych seriach (no, jednej serii...), na paru niskobudżetkówkach się spażyłam.
Na "7 psychopatów" się tak wybierałam, ale czasu nie było, i się nie chciało, ale w sumie by się poszło... w końcu obejrzę. Kiedyś tam ^^

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro