Przejdź do głównej zawartości

Let's talk about the rain & music in french

Opowiedz mi o deszczu (2oo8)

Francuskie kino inaczej. Lekka mądra opowiastka o tym, że czasami ideały zostają brutalnie zdeptane przez rzeczywistość, w przypadku głównych bohaterów tego filmu wychodzi im to tylko na lepsze.
Dwójka reżyserów amatorów postanawia nakręcić film dokumentalny o kobietach sukcesu, pod ich obstrzałem staje zatwardziała feministka kontra siostra, przykładna matk i żonka.
Zmiany bywają ciężkie, ale też oczyszczające.


Pan od muzyki (2oo4)

Filmweb ostatnio coś ciągle poleca mi produkcje, których akcja dzieje się w poprawczaku. Tym razem widz  prócz złego dyrektora i dobrego opiekuna dostaje sporą dawkę świetnej muzyki.
Zazwyczaj w filmach tego typu rolę bohaterów odgrywają mężczyźni, a gdzie są kobiety ja się pytam?
Pan od muzyki jest niewysoki, nieco nieśmiały i szuka nowych talentów, przez czysty przypadek odkrywa talenty wokalne jego podopiecznych, wtedy chłopcy tworzą śpiewają ku złości dyrektora placówki.
Oczywiście historia posiada wzloty i upadki, jednakże prowadzi do happy endu.Blacque M.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…