Przejdź do głównej zawartości

# 3

30 Day book challenge

Day 3: Your favorite series

Zazwyczaj nie czytuję całych serii zwłaszcza jeżeli nie za bardzo wiadomo kiedy ma wyjść następna część (patrz "Gra o Tron"), zdarza się że po prostu zapominam o tym co i jak (jeżeli podczas lektura zdarza mi się uciekać myślami gdzie indziej).
Prócz "Władcy Pierścieni" ,moją ulubioną jest saga S.Kinga "Mroczna Wieża", wyjątkowo polubiłam literaturę fantasy, od której przeważnie uciekam.
Serie kryminalne autorstwa A.Christie, czy też J. Nesbo mają to do siebie, że obojętnie za którą część się zabiorę to wiadomo 'o co kaman'. Nie wyobrażam sobie bym miała przygody ostatniego Rewolwerowca w świecie alternatywnym zaczynać od środka, już itak miewałam problemy kiedy na zmianę czytałam tłumaczenie niemieckie, angielskie i polskie, gdzie nazwy postaci, miejsc, wydarzeń zupełnie różniły się od siebie.
Za "Grę o tron" próbuję się zabrać od ponad roku, ostrasza mnie cena (nowe wydanie ok.15euro za książkę), a w antykwariatach (za ok 5euro) jest każda inna część tylko nie trzy pierwsze, aggrr!
Chyba że ktoś z was jest zdania że można zacząć od połowy, a potem wracać do początku i przy tym się nie pogubić?

Blacque M.

PS. do tych co czytali "Mroczną Wieżę"- warto kupować komiksy z tej sagi?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…