Przejdź do głównej zawartości

# 3

30 Day book challenge

Day 3: Your favorite series

Zazwyczaj nie czytuję całych serii zwłaszcza jeżeli nie za bardzo wiadomo kiedy ma wyjść następna część (patrz "Gra o Tron"), zdarza się że po prostu zapominam o tym co i jak (jeżeli podczas lektura zdarza mi się uciekać myślami gdzie indziej).
Prócz "Władcy Pierścieni" ,moją ulubioną jest saga S.Kinga "Mroczna Wieża", wyjątkowo polubiłam literaturę fantasy, od której przeważnie uciekam.
Serie kryminalne autorstwa A.Christie, czy też J. Nesbo mają to do siebie, że obojętnie za którą część się zabiorę to wiadomo 'o co kaman'. Nie wyobrażam sobie bym miała przygody ostatniego Rewolwerowca w świecie alternatywnym zaczynać od środka, już itak miewałam problemy kiedy na zmianę czytałam tłumaczenie niemieckie, angielskie i polskie, gdzie nazwy postaci, miejsc, wydarzeń zupełnie różniły się od siebie.
Za "Grę o tron" próbuję się zabrać od ponad roku, ostrasza mnie cena (nowe wydanie ok.15euro za książkę), a w antykwariatach (za ok 5euro) jest każda inna część tylko nie trzy pierwsze, aggrr!
Chyba że ktoś z was jest zdania że można zacząć od połowy, a potem wracać do początku i przy tym się nie pogubić?

Blacque M.

PS. do tych co czytali "Mroczną Wieżę"- warto kupować komiksy z tej sagi?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro