Przejdź do głównej zawartości

#12 - 15

30 Day book challenge 

Day 12: A book you used to love but don't anymore

Praktycznie 3/4 książek, które do tej pory przeczytałam/nabyłam to mój spontaniczny 'wybryk'. Jedno jedyne kryterium to opis na obwolucie dzieła/ badziewia/ literackiego, nie interesują mnie ani premiery, ani rankingi, mało kiedy zasięgam opinii innych.
Wiele z nich przeczytałam tylko raz, a potem wylądowały na regale, te które mi się podobały zostały u mnie a resztę porozdawałam. Gdybym miała teraz powstać i zacząć wszystkie tytuły przepisywać to potrzebowałabym na to dużo czasu..naprawdę dużo.
Wymienię tylko parę tytułów nabytych na moich piątkowych łowach w antykwariatach:
J.Keourac - Maggie Cassidy
Sophie Hannah- The point of rescue
S. Gruen - Woda dla słoni

Day 13: Your favorite writer

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że jest to S.King oraz F.Dostojewski :)

Day 14: Favorite book of your favorite writer

Dostojewski - Idiota
Stephen King - Ręka mistrza oraz saga Mroczna wieża

Day 15: Favorite male character

1. Sal Paradise (W drodze, J.Kerouac)
2. Andy Dufresne ( Skazani na Shawshank, S.King)
3. Lew Nikołajewicz Myszkin (Idiota, F Dostojewski)Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…