Przejdź do głównej zawartości

#12 - 15

30 Day book challenge 

Day 12: A book you used to love but don't anymore

Praktycznie 3/4 książek, które do tej pory przeczytałam/nabyłam to mój spontaniczny 'wybryk'. Jedno jedyne kryterium to opis na obwolucie dzieła/ badziewia/ literackiego, nie interesują mnie ani premiery, ani rankingi, mało kiedy zasięgam opinii innych.
Wiele z nich przeczytałam tylko raz, a potem wylądowały na regale, te które mi się podobały zostały u mnie a resztę porozdawałam. Gdybym miała teraz powstać i zacząć wszystkie tytuły przepisywać to potrzebowałabym na to dużo czasu..naprawdę dużo.
Wymienię tylko parę tytułów nabytych na moich piątkowych łowach w antykwariatach:
J.Keourac - Maggie Cassidy
Sophie Hannah- The point of rescue
S. Gruen - Woda dla słoni

Day 13: Your favorite writer

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że jest to S.King oraz F.Dostojewski :)

Day 14: Favorite book of your favorite writer

Dostojewski - Idiota
Stephen King - Ręka mistrza oraz saga Mroczna wieża

Day 15: Favorite male character

1. Sal Paradise (W drodze, J.Kerouac)
2. Andy Dufresne ( Skazani na Shawshank, S.King)
3. Lew Nikołajewicz Myszkin (Idiota, F Dostojewski)Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…