Przejdź do głównej zawartości

Marsz do lekarza!

Dzis w XXI wieku spoleczesnwo jest nie tylko heteroseksualne, dopuszcza sie takze homoseksualnosc oraz biseksualnosc.
Moa to swoich zwollenikow jak i przeciwnikow. Wydawac by sie moglo, ze nastal czas pelnej toleranscji, nieslusznie....Chociaz dyskryminacja jest mneijsze niz przed kilkunastu laty, to sa osoby ktore otwarcie potepiaja homoseksualnosc.
Niektorzy brytyjscy psychoterapeuci nadal wierza, ze homoseksualnosc da sie wyleczyc. Co 6lekarz staral sie naklonic lesbijki i gejow do leczenia psychiatrychnego, ktore ma na celo 'nawrocenie' do heteroseksualnosci.
W kazdym z tych przypadkow pacjenci poddawali sie badaniu, poniewaz nie potrafili przeciwstawic sie spoleczenstwu, ktore stawialo nacisk. Informacje te podaja badania, ktore przeprowadzilo wiecej niz 1400 psychoterapeutow i ktore zostaly opublikowane w brytyjskim magazynie 'BMC Psychiatry'.
Do lekarza pomaszeruja przede wszystkim mlodzi ludzie ktorzy przeczytali juz w internecie mnostwo artykulow, ktore nabijaja sie z homoseksualnosci, mowia o depresji i 'pozornych, pomocnych' tereapii.
Jezeli terapeuta nie jest w stanie im powiedziec ze w homoseksualnosci nie ma nic chorego, ze to jest czescia ich samych to ma wiecej sily w zmianie tego. Ale zamiast tego powinien on pomoc pacjentowi dojsc do zgody ze samym soba i przeciwstawic sie spoleczenstwu.
Ale nic nie jest idealne...

Blacque M.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Renato Casaro