Przejdź do głównej zawartości

Odwiedziny...

No i znowu....
Oczekiwalam Cie co prawda, ale pozniej zwatpilam co do twoich odwiedzin. Jednak mnie nie zapomnialas... Tak jak innych wielu ludzi , ktorym co noc skladasz wizyte.
Albo koszmary albo Ty.
Kiedy zamykam oczy widze siebie sama bladzaca w ciemnosciach, slysze glosy, widze cienie, postacie, ale nigdy twarzy...zamiast tego widze cos zatartego, podobnie jak w amerykanskiej produkcji 'The Ring'. Zakleci, nie widzieli swojej twarzy w luste i na zdjeciach.
Moje sny, niedosyc ze nie piekne to takze skrocone, a teraz to nie mam o czym mowic.
No i z czego sie smiejesz?
Ze mnie?
Jestes z siebie zadowolona?
No, na pewno.
Nie rozpraszaj mnie prosze, juz mi wystarczy ze sleczysz nademna jak sep...chce sie skupic i swiatu, albo przynamniej malej grupie osob cos przekazac.
oo Dziekuje za pozwolenie...
Panie i panowie, jezeli jeszcze sie nie domysliliscie kim jest osoba z ktora rozmawiam, to moze ja przedstawie...
Insomnia! Pokaz sie Panstwu.
Troche wiedzy encyklopedycznej by w tym momencie takze nie zaszkodzilo.

Bezsenność (agrypnia, łac. insomnia) – subiektywne zaburzenia związane z trudnościami w zasypianiu, kontynuowaniu snu, wczesnym budzeniem się, snem przerywanym lub snem nieregenerującym.Może być objawem szeregu chorób somatycznych i psychicznych, a także może być spowodowana czynnikami środowiskowymi. Najczęstszymi przyczynami psychicznymi są zaburzenia lękowe i depresje różnych typów. Przyczynami zaburzenia zasypiania i kontynuowania snu mogą być też np. alkohol oraz napoje zawierające kofeinę, a także niewłaściwa higiena snu. Do pozostałych głównych przyczyn bezsenności należy zmniejszenie się w czasie starzenia się ilości produkowanej i uwalnianej melatoniny.
Leczenie dzieli sie na 3 sposoby- leczenie przyczynowe, objawowe i farmakologiczne.

No i mozna by bylo tak czytac i czytac i brnac corazto bardziej w medycznych pojeciach, ktore....no wlasnie, zaczynajna nudzic. A od nudy do snu, droga nie jest daleka.
Wtedy moj gosc, ktory na dluzej u mnie gosci sam zaczyna sie nudzic i w koncu bez slow pozegnania opuszcza mnie...
No Insomnia, chcesz mi jeszcze cos powiedzec?

Blacque M.
PS, jak w temacie, nie umie zasnac, wiec costam naskrobalam xD

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Motywy filmowe: dziennikarstwo

Jakiś czas temu zostałam wytypowana przez Arkadiusza  do zabawy w motywy filmowe, zainicjowanej przez FILM Planeta. Moim zadaniem jest podanie siedmiu tytułów krążących wokół tematyki dziennikarstwa, cóż przyznam się że miałam malutkie kłopoty w wyborze, ale ostatecznie jako tako dałam sobie radę.

Prywatnie sama od czasu do czasu pracuję jako wolny strzelec i w przyszłości marzy mi się stała współpraca z Andy Warhol's Intervievlub iD lub lub lub, pod tym względem jestem jeszcze niezdecydowana. Zanim to jednak nastąpi mam masę czasu do ćwiczenia, ćwiczenia i kontynuacji swojej samotnej nauki (jestem raczej samoukiem, źle się czuję w grupie). Póki co delektuję się każdym malutkim sukcesem i udowadnianiem temu i owemu, że dyplom to nie wszystko.

No właśnie ilu jest dziennikarzy, absolwentów szkół dziennikarskich, bądź też takowych studiów? Dużo? Raczej mało... czy to dobrze? Sądzę, że jest to raczej temat na osobny mini artykuł, nieprawdaż?

No to wróćmy do rzeczy. Dwa słowa klucz: F…

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…