Przejdź do głównej zawartości

Hannibal wersja 2013

Do pokaźnego grona seriali kryminalnych ostatnio dołączył Hannibal, z oryginałem i filmem kinowym wspólnego ma to i owo, jednak akcja nowicjusza toczy się tu i teraz w Ju Es Ej.
Will Graham (H.Dancy) to empatyczny śledczy o wyjątkowych zdolnościach (a kto ich nie ma)- potrafi wczuć się w rolę kata, za swoją wyobraźnię płaci lękiem, w pierwszym odcinku daje się poznać jako outsider, budzący nie tyle sympatię co czystą ciekawość.
Jak zapewnie po samym tytule się domyślacie, partnerem nowego 'sprawiedliwego' jest stoicki dr. Lecter (znakomity M. Mikkelsen).
pachnie sukcesem?

Zapowiada się całkiem całkiem, na sam początek widz ma zaserwowane pod nos kreatywne miejsce zbrodni (w nowym "Filmie" jest foto), trochę psychologicznej paplaniny, odrobina krwi, charyzmatyczni bohaterowie i voila.


Swoją drogą jest już tyle seriali i podobnej tematyce, że tylko czas i liczba widzów pokaże czy Hannibal przetrwa w TV.Od siebie dodam, że obejrzę planowane 13 odcinków, z reguły wolę czytać kryminały niż je oglądać, ale od czasu do czasu świeży powiew nie zaszkodzi, a po fenomelanlym "Polowaniu" M. Mikkelsen zasługuje na większą uwagę, nie tylko z mojej strony, ale przekonajcie się sami.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Renato Casaro

To jak końcu: szczęście jest czy nie jest za górami?

Nowe dzieło, mało znanego rosyjskego reżysera Aleksandr'a Veledinsky'ego pojawiło się na scenie bez fajerwerków i równie cicho z niej zeszło. Dopiero po paru miesiącach od premiery Geograf Globus Propil zaczął zbierać pozytywne recenzje i uznanie kinomanów, którzy tłumnie zaczynają skupiać się na nowym kinie rosyjskim, a jest tam w czym wybierać.

Viktor Sluzhkin jest już nie młodym wykształconym biologiem, który częstko zagląda do kieliszka. Nic w jego życiu nie jest takie jak to sobie niegdyś wymarzył, o czym mu ciągle jego piękna żona przypomina.

Za górami nie ma szczęśca o czym główny bohater już na początku filmu się przekonał, to może spróbujemy go poszukać przed górami?

Mimo braku dyplomu z pedagogiki Viktorowi w końcu udaje się dostać pracę w szkole, gdzie dzieciaki robią co chcą i jak chcą. Mało tego zamiast biologii, ma uczyć geografii, bo to przecież to samo wg słów dyrektora. 

Akcja Geografa rozgrywa się na dwóch płaszczyznach: prywatnej i zawodowej. Domowe Proble…

Six Feet Under

"Wielokrotnie nagradzany, amerykański serial telewizyjny stworzony przez scenarzystę American Beauty Alana Balla. Serial ten jest już uważany za klasyk gatunku współczesnego serialu amerykańskiego, który to wciąż zdobywa popularność i uznanie wśród widzów i krytyki na całym świecie. Agnieszka Holland uważa serial Sześć stóp pod ziemią, obok m.in. Rodziny Soprano, za nowatorski w historii telewizji, który przełamał barierę obyczajowego małego realizmu. Holland wskazuje także na większą oryginalność i wartość artystyczną tych seriali, wobec innych kontrowersyjnych i odważnych produkcji, jak Seks w wielkim mieście czy Ostry dyżur. Sześć stóp pod ziemią wielokrotnie pojawia się w zestawieniach najlepszych seriali jak i najwybitniejszych finałowych odcinków wszech czasów. Serial skupia się wokół zakładu pogrzebowego "Fisher & Sons", prowadzonego przez Fisherów i opowiada o ich życiu po śmierci głowy rodziny. Akcja filmu dzieje się we współczesnym Los Angeles. Tytuł ozna…